Mark Zuckerberg, Meta’nın kulaklık çalışmalarını gösterdi

Mark Zuckerberg, Meta'nın kulaklık çalışmalarını gösterdi

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin bir sonraki karma gerçeklik başlığı olan Project Cambria’yı ilk kez düzgün bir şekilde sundu. İşte detaylar.

“Üst düzey kulaklık”ın bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Kulaklık The World Beyond adlı yeni bir artırılmış gerçeklik deneyimini destekleyecek. Yayınlanan görsellerde Mark Zuckerberg gerçek dünyaya entegre edilmiş sanal bir yaratıkla oynuyor. Klip ayrıca bir kullanıcıyı sanal bir iş istasyonunun önünde gösteriyor. Raporlar, Cambria’nın görüntü kalitesinin kullanıcıların metni net bir şekilde okumasına izin vereceğini öne sürüyor.

Mark Zuckerberg, Meta'nın kulaklık çalışmalarını gösterdi

Ayrıca demoda, kulaklık takan kişiyle aynı alanda görünen sanal bir egzersiz eğitmeni gösteriliyor. The World Beyond, geliştiricilerin karma gerçeklik deneyimleri oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanan Meta’nın Varlık Platformu ile oluşturuldu. Project Cambria, tam renkli geçişi destekleyecek. Yerleşik kameraları, kullanıcılara mevcut Quest kulaklıkların sunabileceğinden daha fazla karma gerçeklik amaçları için çevrelerine daha yüksek doğrulukta bir görünüm sağlayabilir. The World Beyond, yakında App Lab aracılığıyla Quest’te mevcut olacak, ancak henüz tam renkli geçiş deneyimine erişemeyeceksiniz. Mark Zuckerberg o zamana dek daha çok paylaşım yapacak.

Facebook kendini Meta olarak adlandırdığından beri şirkette ciddi bir dönüşüm çabası mevcut. Çarşamba günü, şirketin geçen yıl 10 milyar dolar kaybeden donanım ve metaverse bölümü Reality Labs’taki bazı projeleri kapattığı ve diğerlerini beklemeye aldığı bildirildi. Meta’nın, gelir artışındaki yavaşlamanın ortasında maliyetleri azaltmak için bu yıl normalden daha az personel işe aldığı söyleniyor.

Çin 180 metrelik hidroelektrik barajını 3D yazıcılar ile yapıyor