Ana SayfaAndroidTeknoloji Devleri Savaş Pozisyonu Aldı!

Teknoloji Devleri Savaş Pozisyonu Aldı!

Android işletim sistemi kullanan HTC, Samsung ve LG gibi bir çok ismin olduğu şirketlere patent davası açan konsorsiyum şaşırttı.

sessiz savaş

Microsoft, Apple ve BlackBerry gibi teknoloji devlerinin yer aldığı konsorsiyum açtığı dava ile herkesi şaşkına uğrattı. Teknoloji dünyasının en büyük patent  savaşını çıkaran konunun ise Nortel patentleri olduğu bildirildi.

- Reklam -

Bu durum akıllara, termo-nükleer savaş konusunu ortaya çıkardı. Apple’ın efsanevi kurucusu Steve Jobs’ın bir zamanlar bahsettiği termo-nükleer savaş yakın gibi duruyor. Savaşın çıkış noktası ise dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Nortel’il iflasından sonra Rockstar konsorsiyumunun 6000 patenti 4.5 milyar dolara aldıktan sonra, Android dünyasına savaş açması oldu. Hedefte ise 2013’ün üçüncü çeyreğinde akıllı telefon sektöründeki payı %81 gibi ulaşılması zor bir orana çıkan Android kullanıcıları var.

Samsung, LG, HTC, Asus, Huawei ve ZTE gibi büyük elektronik üreticilerinin Rockstar’ın patentlerini ihlal etmekle suçlayan başvuru Texas Bölge Mahkemesi’ne yapıldı. Bu dava Google’yi de doğrudan etkiliyor.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting