Legend of Zelda filmi için hazırlıklar başladı

The Legend of Zelda filmi

Super Mario Bros. filminin yakaladığı büyük başarı sonrası, bir süredir gündemde olan The Legend of Zelda filmi için hazırlıklar hız kazandı.

Pek çok kişi tarafından oyun tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyunları arasında sayılan The Legend of Zelda: Breath of the Wild‘ın uzun yıllardır beklenen devam oyunu, nihayet 12 Mayıs’ta oyun severlerle buluştu. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom adını taşıyan yeni Zelda oyunu, tahmin edildiği gibi oyun severler tarafından ilgiyle karşılandı. Oyun severlerden gördüğü büyük ilgi sayesinde Breath of the Wild’ı bile gölgede bırakacak bir çıkış yapan Tears of the Kingdom, aynı zamanda büyük övgü topladı. Hatta pek çok kişi tarafından bu yılın en iyi oyunları arasına sayılıyor.

Breath of the Wild’dan sonra Tears of the Kingdom’ın da böylesine başarılı olması, The Legend of Zelda serisinin ne kadar güçlü bir marka olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Serinin bu başarısı Hollywood’un da dikkatini çekti ve geçtiğimiz aylarda Zelda filmi için ilk adımlar atılmaya başlandı. Gelen son haberlere bakılırsa aradan geçen sürede bu proje iyiden iyiye kız kazanmış durumda.

Link

Sinema dünyasına dair genelde doğru çıkan sızıntılarıyla tanınan MyTimeToShineHello hesabı tarafından paylaşılan bilgilere göre bir süredir gündemde olan The Legend of Zelda filmi için hazırlıklara başlandığını açıkladı.

Legend of Zelda filmi, bu yıl sinemaseverlerle buluşan Super Mario Bros. filminin de arkasındaki stüdyo olan Universal tarafından hazırlanıyor. Super Mario Bros.’un gişede 1.3 milyar dolar hasılat yapması, Zelda filminin yapım çalışmalarını hızlandırmış görünüyor.

Universal’ın Zelda filmini de Illumination stüdyosuna, yani Super Mario Bros.’u yapan stüdyoya teslim edeceği söyleniyor. Bu da Zelda’nın film uyarlamasının live-action değil animasyon olacağını gösteriyor. Super Mario Bros.’un yakaladığı başarıyı göz önüne alınca, Nintendo için de en mantıklı adım bu görünüyor. Ayrıca Zelda’nın hikayesi için de animasyon bir film çok daha uygun duruyor.

Samsung Galaxy A25 performans testinde görüldü


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir