Last of Us Part 2 yeni güncelleme

Last of Us Part 2 2

Naughty Dog tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından PlayStation 4 için çıkarılan Last of Us Part 2 için yeni güncelleme yayınlandı.

13 Ağustos’da Last of Us Part 2 için gelecek olan yeni güncelleme ile beraber oyun çok daha zorlaşacak. Gerçekçi zorluk seviyesi olarak adlandırılan bu zorluk seviyesinde oynayanlar çok daha az mühimmatla ve zorlu düşmanlarla mücadele etmek durumunda kalacak.

Eklenen zorluk seviye ile beraber her türlü yardımdan mahrum kalıyorsunuzç Ekran göstergeleri, dinleme modu, ön-sipariş hediyeleri, bazı seçenekler ve oynanış değiştiricileri de seçenekler arasında yer almayacak.

Last of Us Part 2 yeni güncelleme

Oyuna bu zorluk seviyesinin de üstüne bir zorluk seviyesi daha eklenecek. Permadeath. Kalıcı Ölüm olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz bu zorluk seviyesi biraz sinirinizi de bozabilir. Öldüğünüzde oyunu kayıt ettiğiniz yerden değil, en başından tekrar başlıyorsunuz.

Oyun Konusu :

Salgın tarafından mahvolmuş Amerika Birleşik Devletleri’nde yaptıkları tehlikeli yolculuktan beş yıl sonra Ellie ve Joel, Jackson, Wyoming’de kendilerine bir hayat kurdular. Enfekte canlılar ve hayatta kalan çaresiz insanların oluşturduğu tehditlere rağmen, hayatta kalan insanlardan oluşan ve gelişmekte olan bu toplumda yaşayarak nihayet huzurlu ve düzenli bir yaşama sahip olmayı başardılar.
Vahşi bir olay sebebiyle bu huzur bozulduğunda Ellie, adaleti yerine getirmek ve intikam almak için amansız bir maceraya atılıyor. Ellie tüm sorumluları teker teker avlarken, yaptıklarının fiziksel ve duygusal açıdan yıkıcı etkileriyle yüzleşmek zorunda kalıyor. Oyun içerisinde Çeşitli silahlar, inşa ekipmanları, beceriler ve güncellemeler sayesinde Ellie’nin yeteneklerini kendi oyun tarzınıza göre kişiselleştirebilirsiniz.