Ertelenen oyunlar arasında Halo Infinite ‘de katıldı

halo infinite 2020

2020 yılında çıkarılması beklenen Halo Infinite ‘in çıkışı pandemi ve teknik aksaklıklar nedeniyle çıkışını 2021’e erteledi.

Son zamanlarda birçok oyun belirlenen çıkış tarihinden çok daha sonra çıkıyor. Öyle ki her gün farklı oyunların çıkış tarihi ertelenme haberleri geliyor. Genel olarak pandemi sürecinde çalışmaların aksamasından dolayı yaşanan bu ertelemeler, nadir de olsa teknik aksaklık veya farklı planlamalardan dolayı gerçekleşiyor. Bu oyunlara bir yenisi daha eklendi. Halo Infinite ‘de ertelenen oyunlar arasına girdi. Bundan önce Vampire the Masquerade: Bloodline 2’de bu sene içerisinde çıkış yapamayacak oyunlardan birisi. Bu sene oyuncularla buluşması beklenen yapım, HardSuits Labs ve Paradox Interactive’in yaptığı resmi duyurulara göre 2021 senesine ertlenmişti.

capsule 616x353

2020 yılında çıkarılması beklenen Halo Infinite 2020 senesi içerisinde çıkışını gerçekleştiremeyecek. . Xbox Series X’e çıkacak oyunların duyurulduğu etkinlikte gösterilen video oyun içi hikaye ve oynanış itibari ile birçok tartışmaya neden olmuştu.

Firma yetkililerinden Chris Lee “Twitter sayfası üzerinden yapılan açıklamaya göre oyun, süregelen Covid-19 pandemisi dahil birçok faktörün getirdiği gecikmeler dolayısıyla bu sene çıkış yapabilecek durumda değil. Yaptığı açıklama ile oyunculardan özür dileyen ve yeterli kalitede bir oyun çıkarmak için zamana ihtiyaçları olduklarını söyleyerken çıkışın bu yüzden 2021 yılına ertelendiğini söyledi. Bu yüzden oyunun çıkış tarihinin 2021 olacağı söylendi. Oyun severler büyük hayalkırıklığına uğrarken, ayrıca tepkilerini sosyal medya platformlarından gösterdiler.

 

Amazon Game Studios; New Worlds ‘ü yine erteledi