Kripto paralarda boğa sezonu gelecek mi? Analistler açıkladı

Kripto para piyasasında kanlı Çarşamba

Kripto paralarda boğa sezonu beklentisi oldukça yüksek. Neredeyse tüm analistlerin bu yönde değerlendirme yaptığını görüyoruz. Peki gerçekten de dijital varlıklarda yeni bir boğa sezonu görmek mümkün mü?

Özellikle son dönemlerde kripto paralarda boğa sezonu söylentisi her yerde yayılıyor. Her ne kadar görüntü olumsuz olsa bile yine de analistler son derece umutlu. Kripto para devi Bitcoin şu sıralar 40 bin doların üzerinde bile zor duruyor. Haftalık kapanışa az bir süre kala BTC yukarı yönlü hareket etmeye çalışıyor.

Tüm kripto para birimleri değerlendirildiğinde genel bir düşüş olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Bitcoin için işler biraz daha karışmaya başladı. 42 bin 800 dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin burada pek tutunamadı. Analistler ise yükselişten önceki son düşüş olduğunu tahmin ediyor.

Kripto paralarda boğa sezonu

Kripto para piyasası yeniden 2 trilyon dolar seviyelerine kadar geldi. Bu sınır gerçekten de fazlasıyla önemli. Şu anda Apple piyasa değeri 3 trilyon dolar seviyesinde. Kripto paraların toplam market değeri ona yakın. Durum böyle olunca kripto paralara yönelim her geçen gün daha fazla artış gösteriyor.

Kripto paralarda boğa sezonu

ABD Merkez Bankası kaynaklı faiz artırımı nedeniyle bu yönelim biraz düşebilir. Ayrıca enflasyon oranları beklenenden daha yüksek çıkıyor. Tüm bu faktörler Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için tehlike oluşturuyor. Yeni bir boğa sezonu yaşanması için tüm bu faktörlerin ortadan kalkması şart.

Bitcoin madenciliği enerji krizi yaratıyor: Bir ülke daha yasakladı

Hem fenomenler hem de kripto para analistleri Nisan ayına kadar düşüş devam etse bile hemen ardından iyi bir yükseliş geleceğini tahmin ediyor. Eğer böyle bir şey yaşanırsa Bitcoin 110 bin dolar düzeyine kadar çıkabilir. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.