Ana SayfaGenelKripto para sahibi Amerikalıların sayısı 30 milyona yaklaştı

Kripto para sahibi Amerikalıların sayısı 30 milyona yaklaştı

Yayınlanan son rapora göre bu yıl sonuna kadar 34 milyon Amerikalı, kripto para sahibi olacak. Bu kişilerin 3.6 milyonu kriptoyu ödeme yöntemi olarak kullanacak.

Başta Bitcoin olmak üzere çeşitli kripto para birimlerinin hayatımıza girmesinin üzerinden yıllar geçmiş olsa da, asıl patlamalarını yapmaları son birkaç yıl içinde gerçekleşti. Dünyanın her yerinde insanlar kripto pazarına yatırım yaparken, bir iniş bir çıkışlı giden bu sektör çok daha geniş kitleleri çekmeye başladı. Öyle ki kripto sahipleri artık milyonlarla ifade ediliyor.

Insider Intelligence tarafından yayınlanan son rapora göre bu yıl sonuna gelindiğinde Amerika’da 34 milyondan fazla kişi kripto para sahibi olacak. Üstelik bu kişiler arasından 3.6 milyonu bu yıl kriptoyu bir ödeme şekli olarak kullanacak. Ödeme yöntemi olarak kripto kullanan kişilerin sayısı 2023 yılında ise neredeyse iki katına çıkacak.

Kripto para birimi tanıtan influencerlara yeni kurallar!

Amerika’daki en popüler kripto primi tahmin edeceğiniz üzere Bitcoin. Amerika’da Bitcoin’i olan kişilerin sayısı 2021’e kıyasla yüzde 16.7 yükseliş yaşayarak 25 milyona ulaştı. Ne var ki Bitcoin’in kripto pazarındaki payının 2023’te düşmesi bekleniyor.

Insider Intelligence’a göre kripto sahiplerinin sayısının hızla artmasının başlıca sebebi kripto pazarına yatırım yapmayı kolaylaştıran uygulamaların ve platformların sayısının artması ve popüler hale gelmesi. Ayrıca kriptoya yatırım yapmak için güvenilir şirketlerin ve platformların ortaya çıkması da bu alana yatırım yapan insanların sayısının hızla artmasına vesile oldu.

Uncharted’ın yaratıcısı yeni bir Star Wars oyunu hazırlıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting