Kripto para piyasasında rüzgar tersine döndü

Bu kripto para birimi kripto yatırımı Kripto paralar kripto para

“Uzun süredir yatay hareketlilik gösteren Bitcoin dün kritik direnç 29.500$ seviyesinin üzerine çıksa da kalıcılık sağlayamadı. Ethereum ise 1.840$ seviyelerinden alıcı bulurken, yaprak kımıldamayan kripto para piyasasında; aradan geçen üç haftanın sonunda yatırım ürünlerine yeniden girişler oldu

Geçtiğimiz hafta beklentilerin hafif altında gelen olumlu ABD enflasyon verisi sonrası kripto para piyasasında hareketliliğe neden olmasa da yatırım ürünlerine girişler oldu. Coinshares verileri incelendiğinde, son bir ayın üç haftasında Bitcoin’den 144 milyon dolar çıkış ardından, geçtiğimiz hafta 27 milyon giriş gerçekleşti. Bitcoin gözde olmaya devam ederken girişlere lider altcoin Ethereum, Uniswap, Solana ve XRP eşlik etti.  Ethereum’a 2,5 milyon dolar giriş gerçekleşirken, Uniswap, Solana ve XRP’ye sırasıyla 0,7 milyon, 0,4 milyon ve 0,5 milyon dolar girişler elde etti.

Bu kripto para birimi Kripto paralar kripto para

Bitcoin’in 30 günlük ortalama volatilitesi incelendiğinde; 2022 yılında %61 seviyelerinde olan volatilite 2023 yılında %15 seviyelerine kadar düşerek tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi. Düşen hacim yatırımcıların piyasada daha az aktif olmasına neden olurken, yatırım ürünlerine girişler olması kripto piyasasını desteklemeye devam ediyor.

Makro gündemde önemli veri bu hafta yalnızca yarın FOMC toplantı tutanakları olacak. Makro gündemin sakin olduğu, kripto piyasasının iç dinamiklerindeki haber akışlarının da sığ olduğu bu süreçte genel kripto piyasası incelendiğinde; toplam piyasa değeri 1.14 trilyon dolar seviyelerinde hareketine devam ediyor. Bu sabah saatlerinde lider altcoin Ethereum yatay seyrine devam ederek 1.840$ seviyelerinden alıcı bulmaya devam ederken son 24 saatte altcoinler arasında ayrışan FRONT %28’lİk yükselişle liderliği alırken, %17 artışla RUNE ikinci ve %13’lük hareketiyle onu takip eden MC ise üçüncü sırada en çok kazandıran kripto varlıklar olarak yerlerini aldılar.  Kripto para piyasasında rüzgar tersine döndü.

Marvel R Electric : 526 km şehir içi menzile sahip


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir