Ana SayfaGenelKripto para piyasası çabuk toparlandı

Kripto para piyasası çabuk toparlandı

Geçtiğimiz gün Çin’den gelen olumsuz haberlerin etkisiyle gerileyen kripto paralar hızlı bir şekilde toparlandı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Kripto para piyasası çabuk toparlandı. Geçtiğimiz günlerde Çin kaynaklı bazı haberler kripto paraların önemli oranda değer kaybetmesine zemin hazırlamıştı. Çin’in en büyük gayrimenkul şirketinin battığı yönündeki iddialar kripto paraların yeşilden kırmızıya dönmesini sağladı.

Fakat bu iddiaların ortaya atılmasından kısa bir süre sonra Evergrande’ın borcunu ödediği ve iflas açıklamadığı belirtildi. Dolayısıyla bu açıklama piyasalarda da rahatlamayı beraberinde getirdi. Nitekim Evergrande söylentilerinin etkisi kısa sürdü. Bitcoin ve Ethereum, bahse konu olayın ardından hızlı bir şekilde toparlanarak düşüş öncesi seviyeye geri döndü.

Bitcoin sert düşüşü

Kripto para piyasası çabuk toparlandı

Peki kripto paralardaki bu süreç ne kadar daha devam edecek? Yani yükseliş trendi yıl sonuna kadar sürecek mi? Aslında pek çok yatırımcının bunu merak ettiğini söyleyebiliriz.

Bazı analistler Ethereum’da zirvenin hala uzağında olduğumuzu savunurken, bazı analistler ise ayı sezonunun yaklaşmakta olduğunu iddia ediyorlar. Hali hazırda yıl sonu için baskın tahminler ise Ethereum için 8 bin, Bitcoin için 100 bin dolar. Bu tahminlerin gerçekleşmesi hali hazırda uzak bir ihtimal gibi görünüyor. Elbette kripto para piyasasında ne zaman ne olacağını kestirmenin güç olduğunu da belirtelim. Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Bu ve benzeri içeriklerimiz yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Apple Business Essentials servisi işletmelerin yardımına koşacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting