Kripto para milyarderi bir günde fakirleşti

FTX borsasının kurucusu

Kripto para milyarderi olarak tanınan Sam Bankman-Fried, Binance’in son hamlesinin ardından bir günde servetinin yüzde 94’ünü kaybetti.

Bildiğiniz gibi kripto para dünyası bu yılın başından beri ciddi bir kriz içinde. Ethereum’dan Bitcoin’e, Dogecoin’den diğer altcoinlere kadar neredeyse tüm kripto birimleri yılın başında olduklarının çok altında rakamlara düşmüş durumda. Önüne geçilmez bu düşüşün bir noktada duracağı ve kripto pazarının kendisini biraz olsun toplayacağı umuluyordu. Ancak kripto piyasasında seyir tam tersi yönde oldu ve geçtiğimiz günlerde büyük bir kripto çöküşü daha yaşandı. Halihazırda kan kaybeden kripto yatırımcıları, bu son çöküşle birlikte daha da derin bir çukura düşmüş oldu. Bunun en belirgin örneklerinden biri de bir zamanların kripto milyarderi Sam Bankman-Fried.

Sam Bankman Fried

Bloomberg’in haberine göre FTX’in CEO’su olan kripto milyarderi Sam Bankman-Fried, bir günde servetinin yüzde 94’ünü kaybetti. Bankman-Fried’ın servetinin erimesine sebep olan olaylar dizisini, FTX’in rakibi olan Binance’in FTX’i almak için harekete geçtiklerini açıklaması oldu.

Kısa süre öncesine kadar toplam değeri 15.6 milyar dolar olan Bankman-Fried bugünkü servetinin 1 milyar dolar civarında olduğu düşünülüyor. Yani anlayacağınız Bankman-Fried yakında milyardır sıfatını da yitirebilir. Oysa daha bir hafta önce neredeyse 16 milyar doları vardı.

Üstelik Sam Bankman-Fried, kripto dünyasında “odadaki yetişkin” olarak anılan, yatırımları konusunda oldukça dikkatli davranan bir yatırımcıydı. Ancak onun bile bir günde servetinin yüzde 94’ünü kaybetmiş olması, kripto para piyasasının ne kadar çalkantılı ve güvenilmez olduğunu gözler önüne seriyor.

Twitter bir haftada 1.3 milyon kullanıcı kaybetti


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir