Ana SayfaGenelKripto para madencileri için yeni kısıtlama

Kripto para madencileri için yeni kısıtlama

Son zamanlarda zaten kötü günlerden geçen kripto para sektörü şimdi de üretim sıkıntılarıyla karşı karşıya kalacak.

Kripto para madencileri için yeni kısıtlama. Kripto paraların birer balon olduğunu ve er ya da geç patlayacağını ileri sürenler, bugünlerde avuçlarını birbirine sürterek haklı olduklarını ilan ediyorlar. Gelinen noktada, şimdilik karşı cephelerden ise pek gür bir savunma duyamıyoruz.

Kripto paralar

Çünkü çıkış noktasında bağımsız ve merkeziyetsiz bir para birimi olduğu savını ileri sürülen kripto paralar, gelinen bu noktada tıpkı dolar ya da altın gibi, her tür olumlu ve olumsuz habere tepki verir oldu. İşin daha da kötüsü kripto para dünyasındaki gerileme son hızıyla devam ediyor ve daha önce bu kadar uzun süren bir çöküş yaşanmamıştı.

Kripto paralarda yön

Kripto para madencileri için yeni kısıtlama

İşte tüm bu kötü haberler yetmezmiş gibi şimdi de ülkeler kripto para madencilerine kısıtlamalar koymaya hazırlanıyor. Bu konuda ilk adımı atan ülke ise bugüne kadar kripto para madencilerine vergisel avantajlar sağlayarak üretimi teşvik eden Norveç oldu. Norveç Maliye Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre, vergisel avantajların sağlandığı dönemlerde enerji krizi gibi bir sorunun olmadığı ancak şu an bu problemin inkar edilemez bir boyuta gelmesi nedeniyle, kripto para madencilerine sağlanan imtiyazların sona erdirileceği ifade edildi.

Kripto paralarda yön

İşin kötü yanıysa, muhtemelen bu düzenleme yalnızca vergisel avantajın ortadan kaldırılması şeklinde uygulanmayacak olup, bir sonraki adımda ise bu sektöre yönelik ek tedbirler alınacak olmasıdır. Bununla birlikte kripto para madenciliğine karşı önlem alan tek ülkenin Norveç olmadığını, başta Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği olmak üzere pek çok otoritenin önümüzdeki günlerde yeni tedbir paketleri açıklamayacaklarını da belirtelim.

Google Pixel Watch Uygulaması Google Play’de kullanıma sunuldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting