Apple Watch erken hamilelik testi olarak görev yapabilir!

Apple Watch Series 8 özellikleri

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan bir kadın, hamile kaldığını Apple Watch sayesinde öğrendi. İşte detayları.

Apple Watch erken hamilelik testi olarak görev yapabilir! Akıllısaatler teknolojinin en yeni nimetlerini kullanıcılarının beğenisine sunarken, bazı özellikler hiç de akla gelmeyen konularda çok işe yarayabiliyor. Bunun oldukça ilginç bir örneği, Amerika Birleşik Devletleri’nden geldi. Ünlü sosyal medya platformu Reddit’de başından geçenleri anlatan bir kullanıcı, Apple Watch kol saati sayesinde hamile olduğunu öğrendiğini ve bu haberi aldığından beri saatini her şeyden çok sevdiğini söyledi.

apple watch ultra

Peki normal şartlar altında böyle bir özelliği bulunmayan Apple Watch, talihli kadının hamile olduğunu nasıl bildi? Dahası bu müjdeyi, taze anne adayına nasıl verdi? Aslında Apple Watch’un yaptığı ekstra bir şey yok.

Apple saatleri için watchOS 9 artık kullanılabilir durumda!

Apple Watch erken hamilelik testi olarak görev yapabilir!

Bildiğiniz üzere bu akıllı saat de, diğer pek çok markada olduğu gibi kalp ritim takip desteği sunuyor. Amerikalı kullanıcı ise, bu konuda biraz daha hassas ve dinlenme zamanlarında kalbinin kaç kere attığını iyi öğrenmiş.

apple watch

Sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda, normal zamanlarda dinlenme aşamasında kalbinin 57 civarı attığını ancak son seferde bunun 72’ye yükseldiğini ve bir türlü de aşağı inmediğini belirterek bu durumdan korktuğunu ve aklına gelen ilk şeyin Covid olduğunu söyledi. İnternette bu durumun sebebini araştıran meraklı kadın, bazı durumlarda kalp ritminin artış göstermesinin erken hamilelik belirtisi olabileceğini okuyunca hemen gidip bir hamilelik testi aldı ve 2 dakika sonrasında ise hamile olduğunu öğrendi. Ne diyelim, Allah analı babalı büyütsün.

Qualcomm Snapdragon 7 Gen 2 detayları ortaya çıktı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir