Kripto para borsasında dev alım anlaşması!

Kripto para birimi tanıtan influencerlara yeni kurallar!

Kripto para borsaları içerisinde ayrı bir yeri olan Coinbase, kendi pazar payını ve hakimiyet alanını arttıracak çok önemli bir satın alım sürecinin sonuna geldi.

Kripto para borsasında dev alım anlaşması! Herhalde ekonomik anlamda hiçbir iktisadi varlık, kripto paralar kadar eleştirilmemiş, onlar kadar sistemin dışında tutulmak istenilmemiştir. Ancak dünyanın en güçlü devleti de olsanız, dünyanın en zengin insanı konumunda da bulunsanız değişim rüzgarları bir kere esmeye başladı mı, artık önünde siz bile duramazsınız. İşte kripto varlıklar da şu günlerde tam olarak bu şekilde rüzgarı arkasına aldı ve hemen her gün iktisadi anlamda yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor.

Bu durumun farkında olan ve kripto varlıkların geçici değil kalıcı bir unsur olduğunu düşünen büyük yatırımcılar ise, milyar dolarlarla ifade edilen yatırımlarına devam ediyorlar, tıpkı Coinbase gibi. Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan ve şu an dünyanın en önemli kripto para borsalarından biri olan bu şirket, geçtiğimiz yılın ortalarından bu yana Brezilyalı 2TM Group’u satın almak için görüşmeler yürütüyor.

340 milyon sterlin değerinde Bitcoin'i yanlışlıkla kaybetti!

Kripto para borsasında dev alım anlaşması!

Peki 2TM Group’un önemi ne? İşte bu sorunun yanıtı aslında satın alma sürecinin de arkasında yatan nedeni açıklıyor çünkü Brezilyanın en büyük kripto para borsası olan ve 2021 yılında 3,2 milyon müşteriye ulaşan Mercado Bitcoin, bu şirketin bir markası. Yani Coinbase, Brezilya’nın en büyük kripto para borsasını satın almak üzere.

Amerikalı şirketin Brezilyalı şirket için ne kadarlık bir ödeme yapacağı şimdilik bilinmiyor ancak Mercado Bitcoin’in 2021 yılındaki toplam işlem hacminin 7,1 milyar dolar olduğu düşünüldüğünde, bu satın alımın Coinbase’e çok da ucuza mal olmayacağını söylemek zor değil.

Skoda Scala fiyatları bile yarım milyonu aştı!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir