Bitcoin cephesinde flaş gelişme

Kripto parada bir vurgun daha! 120 milyon dolarlık kripto para çalındı

Kripto para dünyasının bir numaralı ismi Bitcoin, geçtiğimiz gün yine ilginç bir gelişmeyle adından bahsettirmeyi başardı.

Bitcoin cephesinde flaş gelişme! Kripto para borsasının, lider para birimi konumunda olan ve bu statüsünü de kolay kolay kaybetmeyecek gibi görünen Bitcoin cephesinde geride bıraktığımız gün ilginç bir gelişme yaşandı.

Gün içerisinde değeri 46.000 dolar seviyesinin altına gerileyen Bitcoin’de, aynı gün tam 40 milyar dolarlık alım gerçekleştirildi. Bu yüksek tutarlı alım sayesinde bir anda yükselişe geçen Bitcoin günü %6’lık değer kazancıyla 49.000 doların üzerinde tamamladı.

Bu artış sayesinde piyasa hacminde de önemli bir yol kat eden Bitcoin, Pazartesi günü 920 milyar doların üzerinde bir seviyeye kadar çıktı. Haberi yaptığımız bu gün 49.000 dolar seviyesinin biraz altında değerlenen para biriminin boğa sezonunda mı yoksa ayı sezonunda mı olduğu da büyük tartışma konusu.

340 milyon sterlin değerinde Bitcoin'i yanlışlıkla kaybetti!

Bitcoin cephesinde flaş gelişme

Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe tarafından yapılan açıklamalarda, Bitcoin’in bu yükselişinin boğa piyasasında olduğunun bir kanıtı olduğu ve önümüzdeki günlerde bu yükselişlerin süreceğinin göstergesi olduğu iddia edilirken, yine kripto para dünyasının önde gelen birçok farklı ismindense başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasasının şu an bir ayı piyasası konumunda olduğuna yönelik değerlendirmeler yapıldı.

Bu durum bizlere çok güzel bir sözü bir kez daha hatırlattı: “Ekonomistlerin en iyi yaptığı şey, dün ne yapmanız gerektiğini bugün söylemeleridir.” Bu yüzden siz siz olun, bütün yatırımlarınızı kendi araştırma ve bilgilerinizle yapın.

Facebook kimlik avı saldırılarından en çok etkilenenlerden oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir