Koronavirüsten sonraki pandemi açıklandı: Bu canlılardan bulaşabilir

Koronavirüs ilacı fiyatıyla

Koronavirüsten sonraki pandemi büyük bir merak konusu. Henüz koronavirüs tam olarak atlatılamadı ancak yeni başka pandemilerin gelme ihtimali son derece yüksek. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Bilim insanları tarafından koronavirüsten sonraki pandemi hakkında bazı açıklamalar yapıldı. COVID-19 hastalığının kaynağı olan SARS-Cov-2 ile ilgili yeni çalışmalar devam ederken bu virüs ailesi son derece tehlikeli görülüyor. Aslına bakacak olursak bunu taşıyan canlılarda herhangi bir semptom görünmüyor.

Şimdiki koronavirüs salgınının yarasa kaynaklı olduğu söyleniyor. Elbette bununla ilgili elde kesin veriler yok. Ancak koronavirüs ailesine bu canlılar ev sahipliği yapıyor. Bilim insanları özellikle farelere çok dikkat çekti. Fare gibi kemirgenlerin yeni bir pandemi için birçok virüse sahip olduğu söylendi.

Koronavirüsten sonraki pandemi şimdiden korku yarattı

Princeton Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan çalışmalarda fare gibi kemirgenlerin virüsleri asemptomatik olarak taşıma imkanının olduğu söylendi. Bu nedenle fareler yeni bir pandemiye yol açabilir. Özellikle SARS benzeri koronavirüslere maruz kalanlar tehlikeli.

Koronavirüsten sonraki pandemi

Bu alanda çalışmalarını devam ettiren araştırmacılar kemirgen türlerinin bazı koronavirüs türlerini otomatik olarak taşıdığını söyledi. Ayrıca bu canlıların insanlarla iç içe yaşaması tehlikenin boyutlarını artırıyor. Hatta bazı şehirlerde kemirgen istilaları olduğu biliniyor. Koronavirüsten sonraki pandemi için bilim insanları farelere bakılması gerektiğini söylüyor.

Uzaylı bakteriler ve virüsler Dünya’yı istila edebilir: Bilim insanları uyardı.

Küresel çapta koronavirüs vakaları her geçen gün daha fazla artıyor. İnsanlığın bir pandemiyi daha önümüzdeki yıllarda kaldırması mümkün değil. Bu nedenle yeni pandemilerin ortaya çıkmaması için tüm bilimsel tedbirlerin alınması şart. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir