Ana SayfaGundemKoronavirüs sonrası umutsuzluk zirve yaptı: Eskiye dönüş iptal

Koronavirüs sonrası umutsuzluk zirve yaptı: Eskiye dönüş iptal

Koronavirüs sonrası umutsuzluk çok büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Vatandaşlar ile ilgili yapılan bir çalışma bu umutsuzluğu gözler önüne serdi. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Tüm dünyada etkisini devam ettiren koronavirüs sonrası umutsuzluk yüksek oranda artış gösterdi. Koronavirüs salgını ve toplum araştırması ilginç bazı sonuçlar ortaya koydu. Bunlardan birisi de salgın öncesi hayata dönüş olup olmayacağı. Vatandaşların sadece yüzde 15 gibi bir bölümü salgın öncesi hayatına döndü.

Pandemi koşullarını kabul eden yüzde 85’lik kesim koşulların eskisi gibi olma ihtimaline inanmıyor. Bu nedenle büyük bir umutsuzluk hakim olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’de hayatın pandemi öncesi ve sonrası olmak üzere iki bölüme ayrıldığı çok açık. Bu etkili ülkemizde ne yazık ki çok sert bir şekilde hissediliyor.

Koronavirüs sonrası umutsuzluk devam ediyor

Vatandaşlarla yapılan anket sonuçlarına göre yüzde 37 gibi bir bölümü salgın öncesi kadar olmasa bile bir miktar sosyal hayata dönüş yaptığını söylüyor. Hiçbir şeyin artık eskisi gibi olmayacağını düşünenler ise yüzde 16 düzeyinde. Ayrıca vatandaşların en büyük korkusu kapalı yerlere gitmek.

Koronavirüs sonrası umutsuzluk

Pandemi koşulları ilk etapta vatandaşlar tarafından pek kabul edilmedi. Bu nedenle kuralları uygulamak oldukça zorlaştı. Fakat zamanla halk kendisi bu koşulları kabullendi. Araştırmaya katılan vatandaşlarım yüzde 65 gibi bir bölümü alışverişe gidiyor. Fakat sinema gibi kapalı alanlara gidenlerin sayısı ise yüzde 40 düzeyinde. Koronavirüs sonrası umutsuzluk buradan bile anlaşılabiliyor.

Koronavirüs pandemisinin bitiş tarihi verildi!

Pandemi süreci ne yazık ki sadece ekonomik hayatı değil aynı zamanda sosyal hayatı da büyük oranda vurdu. Arkadaşlarla buluşmaya gidemeyen veya misafir ağırlamaktan çekinen en az yüzde 55’lik bir grup var. Peki siz normal hayatınıza dönebildiniz mi? Yorumlar bölümünden düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting