Ana Sayfa Genel Koronavirüs sağlık çalışanları üzerinde yıkıcı etki yaratıyor

Koronavirüs sağlık çalışanları üzerinde yıkıcı etki yaratıyor

Küresel çapta vaka sayılarının 70 milyon seviyelere ulaştığı son günlerde koronavirüs, sağlık çalışanları için yıkıcı etki yaratmaya başladı. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Pandemi süreci nedeniyle hepimizin evlere kapandığı şu son günlerde, herkes bu kadar şanslı değil ve koronavirüs sağlık çalışanları için daha büyük risk haline geldi. Bazıları hastanelerde yoğun bir tempo ile çalışmak zorunda. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre, Türkiye’de 1 milyon 100 bin civarında sağlık çalışanı bulunuyor. Bu kişilerin yüzde 10 gibi bir bölümü virüse yakalandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan başka bir açıklama ise, ayrı bir üzüntü yarattı. Bugüne kadar 216 sağlık çalışanı pandemi nedeniyle hayatını kaybetti. Bu sayının daha da fazla artmasından endişe ediliyor.

Sağlık Bakanlığı yeterince önlem alıyor mu?

Bugüne kadar çok fazla sağlık çalışanının testi pozitif çıktı. Ayrıca ölen kişilerin olması kafalarda bazı soru işaretleri yarattı. Herkes bakanlığın sağlık çalışanları ile ilgili yeteri kadar tedbir alıp almadığını sorgulamaya başladı.

koronavirüs sağlık çalışanları

Türkiye’de her geçen gün daha fazla test yapılıyor. Sonuç olarak güncel veriler 30 binin üzerinde günlük vaka sayısının olduğunu gösteriyor. Böyle bir ortamda sağlık çalışanlarına virüs bulaşması elbette kaçınılmaz. Sadece alışveriş merkezleri gibi kapalı ortamlarda bulunmakla bile bulaşabilen bu hastalık, ne yazık ki sağlık çalışanlarına çok daha kolay geçebiliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin koca tarafından yapılan açıklamaya göre bu virüse karşı etkili koruma sağlamak için aşı öncelikli olarak sağlık çalışanlarına yapılacak. Böylece hem onlar korunmuş olacak hem de yayılım hızı azalacak. Peki sizce sağlık çalışanları için yeteri kadar önlem alınıyor mu?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting