Ana sayfa Genel Koronavirüs komplo teorileri kaldırılıyor! Sosyal medya devleri birleşti

Koronavirüs komplo teorileri kaldırılıyor! Sosyal medya devleri birleşti

Koronavirüs komplo teorileri giderek daha fazla yer edinmeye başladı. Maske kullanımından 5G’ye kadar neredeyse her alanda bu tür paylaşımları görmek mümkün.

Hayatımızı en çok etkileyen konulardan birisi de Koronavirüs komplo teorileri diyebiliriz. Her ne kadar bizler çok umursamasak bile yine de bu tür teoriler insan hayatını ciddi ölçüde olumsuz hale getirebiliyor. Peki bu tür komplo teorilerinden korunmak için yapacak bir şey yok mu? Sosyal medya devleri buna önemli bir cevap verdi. Şimdilerde çok popüler olan bir belgesel, bütün sosyal medya platformları tarafından engellenmeye çalışılıyor.

Komplo teorisyenlerinin sayısı giderek artıyor

Son dönemlerin en çok tartışılan sosyal medya sitelerinden olan Facebook bu defa olumlu karşılanabilecek bir adım attı. Komplo teorisyenlerine geçit vermek istemeyen Facebook şirketi aldığı bir kararla bu tür videoları engelleyeceğini söyledi. Komplo teorisyenlerine göre maske takmak bile aslında virüsün yayılmasına neden oluyor.

Koronavirüs komplo teorileri

Kısa bir süre önce aşı karşıtları da güçlü bir kampanya oluşturmuştu. Bu kampanyalar Facebook ve diğer platformlardan yayınlandı. Facebook aşı karşıtlığını engellemek için bu tür yayınları kapatacağını açıkladı. Twitter ise #pandemic ibaresi ile girilen tweetleri sileceğini söyledi. Komplo teorisyenlerine kulak verdiğinizde bu virüsün kasıtlı olarak çıkarıldığı söyleniyor. Ayrıca yapılacak olan aşıların kısırlığa neden olabileceği bile ifade edildi.

LG ekran tasarımı garip karşılandı! Benzersiz bir ekran

Virüs salgınının akıl almaz boyutlara ulaşması ile birlikte bu tür komplolar 5G baz istasyonlarını dahi etkiledi. Onlara göre 5G istasyonları virüsün yayılmasına ciddi katkıda bulunuyor. Kulağa İlk başlarda çok komik gelse bile, insanların önemli bir bölümü buna inanıyor. İngiltere’de birçok kişi 5G istasyonlarını yaktı. Peki siz komplo teorisyenlerine hak veriyor musunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler