Ana sayfa Genel 5G Koronavirüsün yayılmasına neden oluyor mu?

5G Koronavirüsün yayılmasına neden oluyor mu?

5G Koronavirüsün yayılmasına neden oluyor iddiaları son dönemlerde iyice kafa karıştırmaya başladı. Peki bu iddiaların aslı astarı var mı, sizler için araştırdık.

Koronavirüsün ortaya çıktığı günden beri gündemi meşgul eden komplo teorilerinden bir tanesi de 5G Koronavirüsün yayılmasına neden oluyor iddiaları oldu. Her ne kadar bazıları iddiaları komik bulsa bile özellikle İngilizler bu konuda biraz ciddi gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de bir grup komplo teorisyeni 5G şebeke ağlarını ateşe verdi. Ortaya çıkan bu tablo İngiltere’de anarşinin giderek yayılacağı ve daha sert sonuçların gündemi meşgul edeceği iddialarını güçlendirdi.

5G ve Koronavirüsü arasında bağlantı var mı?

5G Koronavirüsün yayılması için herhangi bir neden oluşturmuyor. bu komplo teorileri bazı çevreler tarafından şiddet eylemlerine dönüşünce bilim insanları da açıklama yapmak zorunda kaldı. Ancak yine bir başka araştırmacı grup ise bunun mümkün olduğunu savunuyor.

Bildiğiniz üzere 5G haberleşme ağı Çin tarafından geliştirilen bir teknoloji. Komplo teorisyenlerinin iddialarını güçlendiren asıl konu ise bu teknolojinin ilk olarak Wuhan bölgesinde denenmiş olması. Ancak Japonya ve İran gibi ülkelerde bu teknolojinin kullanılmamış olmasına rağmen virüs ile mücadele etmesi iddiaları çürütür nitelikte. Ayrıca sadece bu ülkeler değil aynı zamanda 5G kullanmayan birçok bölgede de virüsün çok büyük bir hızla yayıldığını görmek mümkün.

İngiltere başbakanı yoğun bakımda! Sürü bağışıklığı çöktü

Komplo teorisyenleri tarafından ortaya atılan bu iddiaya bazı hemşire ve sağlık çalışanları da katıldı. İngiltere’de yayın yapan Ofcom, yerel bir radyo istasyonu olan Uckfield FM’de bir hemşire aracılığıyla açıklama yaptı. 5G istasyonlarının bu virüsün dağılımı ile ilgili hızlandırıcı etki yapabileceği ifade edildi. Sizce gerçekten de 5G Koronavirüsün daha çok kişiye bulaşmasına neden oluyor mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler