Konami, 19 Ekim’de Silent Hill serisi için açıklama yapacak

Konami, 19 Ekim'de Silent Hill serisi için açıklama yapacak

Son Silent Hill oyununun piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse on yıl geçti. Konami sonunda franchise için sırada ne olduğunu açıklamaya hazır. İşte tüm detaylar.

Şirket, 19 Ekim’de saat 17:00 ET’de başlayacak bir yayın sırasında dizi için “en son güncellemeleri” açıklayacak. Konami, Silent Hill web sitesine bağlantı içeren bir tweet ile yeniliği duyurdu. Görünüşe göre boru hattında en az bir yeni oyun olacak. Besteci Akira Yamaoka ve ilk üç oyunun sanat yönetmeni Masahiro Ito, Video Game Chronicle’ın belirttiği gibi yaklaşan yayının haberlerini paylaştı. Her ikisi de daha önce yeni bir Silent Hill oyunu üzerinde çalıştıklarını ima etmişti. Yamaoka, Bloober Team’in The Medium oyununun skorunu da üstlendi. Raporlara göre, bu stüdyo geçen yıl Konami ile takım kurduktan sonra Silent Hill 2’nin yeniden çevrimi üzerinde çalışıyor.

Konami will reveal what's next for the Silent Hill series on October 19th

Konami, 2015 yılında Silent Hills’i iptal etmişti. Silent Hill serisi, Dead by Daylight’ta görünen Pyramid Head gibi geçitler dışında o zamandan beri uykuda. Ancak şimdi seri hayranlarının karşısına geri gelecek.

Bu arada, üçüncü bir Silent Hill filmi ufukta olabilir. 2006’da ilk filmi yöneten ve birlikte yazan Christophe Gans, bu yıl başka bir filmin senaryosunu tamamladığını söyledi. Gans ayrıca bu ay Konami’nin birkaç Silent Hill oyunu üzerinde çalıştığını ima etti. Bu da film severleri memnun edecek bir detay denebilir.

Gotham Knights minimum sistem gereksinimleri belli oldu