Ana SayfaGenelKnights of the Old Republic için beklenen haber geldi

Knights of the Old Republic için beklenen haber geldi

İptal edilmesinden korkulan Star Wars Knights of the Old Republic yeniden yapımı, yeni stüdyoyla yoluna devam ediliyor.

2003 yılında çıkan Star Wars: Knights of the Old Republic, tüm zamanların en sevilen Star Wars oyunlarından biri oldu ve Star Wars evreni içinde yeni bir seri başlattı. Hem devam oyunları hem de çizgi romanlarla desteklenen bu seri o kadar sevildi ki bugün Star Wars hayranlarının beyaz perdede görmeyi en çok istediği hikayelerden biri haline gelmiş durumda. Bu yüzden de 2003 yılından çıkan ilk oyunun bir remake’i, yani yeniden yapımı hazırlanacağı duyurulduğunda bu haber büyük heyecanla karşılandı.

Ancak yeniden yapım konusunda işler hiç de hedeflendiği gibi gitmedi. Oyunun emanet edildiği Aspyr Media stüdyosu, ilk başta oyunun üzerinde çakışan iki yönetmeni işten çıkardı, sonra da oyunun yapımını hepten durdurduğunu duyurdu. Bunun üzerine oyunun süresiz olarak ertelendiği duyuruldu.

Knights of the Old Republic

O dönemde gelen söylentilerde, stüdyonun sahibi olan Embracer Group’un Knights of the Old Republic yeniden yapımı konusunda ortaya koyulan işten memnun olmadığı ve oyunu başka bir stüdyoya verebileceği söyleniyordu. Nitekim öyle de oldu. Yeniden yapımı Aspyr Media’dan alan Embracer Group, oyunu bünyesinde bulunan başka bir oyun stüdyosuna, yani Saber Interactive’e emanet etti.

Saber Interactive’in görevi devralmasıyla birlikte oyunun bir kez daha aktif olarak geliştirme aşamasına geçtiği ve biraz gecikmeli de olsa oyun severlerle buluşacağı söyleniyor. Bakalım Saber Interactive, hem Embracer Group’u hem de Star Wars hayranlarını memnun edecek bir iş ortaya çıkarabilecek mi.

Samsung Galaxy A04 resmen tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting