Katlanabilir iPhone V için geri sayım başladı!

katlanabilir iPhone

Apple bir yandan iPhone 15 üzerinde çalışmalarını devam ettirirken, diğer yandan da iPhone V üzerine yoğunlaşmış durumda. Peki iPhone V ne zaman çıkacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Katlanabilir iPhone V için geri sayım başladı! Teknoloji ve yazılım dünyasındaki öncü isimlerden biri olan Apple henüz çentik tasarımından bile kurtulabilmiş değil. Sektördeki pek çok isim çentiksiz, hatta katlanabilir ekranları test ederken Apple bu konuda hayli geri kaldı diyebiliriz.

iPhone X Fold

Fakat sızdırılan son raporlara göre Cupertino merkezli şirket şu aralar pek de boş durmuyor. Apple’ın Çin’de üretim yapan Foxconn tesislerinde 2 farklı katlanabilir ekranlı prototipi test ettiği iddia ediliyor.

Şimdilik yeni iPhone modellerinin tasarımına ilişkin önemli bir bilgi yok. Ayrıca iki ayrı prototipin ne gibi özelliklerle donatıldığı da bilinmiyor.

Apple katlanabilir iPhone

Katlanabilir iPhone V için geri sayım başladı!

Kullanıcıların merak ettikleri tek şey ise Apple’ın ilk katlanabilir ekranlı telefonunu ne zaman sayışa sunacağı. Bu testlerin kısa süre içerisinde tamamlanması ve katlanabilir ekrana sahip ilk Apple logolu telefonun 2024’de satışa sunulması planlanıyor.

apple may be working on a foldable iphone2 1507793403

Sızdırılan bilgilere göre Apple önümüzdeki yıl içerisinde katlanabilir model satışa sunmayacak. Duruma göre 2024 yılındaki model yelpazesi de şekillendirilmiş olacak.

Apple’ın Z Flip tarzında katlanan bir cihaz üzerinde çalıştığını da belirtelim. Yani açılıp tablet boyutlarına gelen bir iPhone tasarlanmıyor. Zaten böyle bir iPhone modelinin tasarlanması iPad satışlarına da darbe vurabilirdi.

Galaxy S23 bu kez tüm dünyada aynı yonga setiyle çıkacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir