Ana sayfa Apple Katlanabilir iPhone konsepti ilginç detaylara sahip

Katlanabilir iPhone konsepti ilginç detaylara sahip

Samsung Galaxy Fold ile birlikte başlayan katlanabilir ekran çılgınlığı katlanabilir iPhone konsepti ile devam ediyor. Dünyanın en büyük şirketleri şimdilik gözlerini katlanabilir ekran teknolojisine çevirdiler. İşte haberimizin detayları.

Katlanabilir ekranlar ile ilgili ortaya çıkan gelişmeler genellikle deneme yanılma yöntemi ile yaşanıyor. Basit bir örnek vermek gerekirse Samsung Galaxy Fold modeli ortaya çıktıktan sonra ekranlarda görülen kırılmalar veya çeşitli bükülmeler aslında daha farklı bir ekranın yapılması gerektiğini gösterdi. Apple ise şimdilik bu teknolojiye mesafeli duruyor. Ancak konsept tasarımlara da hayır demiyor.

Katlanabilir iPhone konsepti son derece karmaşık

Kızaklı iPhone konsept tasarım videosu kısa bir süre önce sosyal medyaya düştü. Kullanıcılar bu konsepte sıcak baksalar bile pek Apple tarzında olduğunu söylenemez. Bu nedenle şimdilik Apple kuruluşunun ortaya koyacağı konseptlere bakmak gerekiyor.

iPhone akıllı telefonları için geliştirilmiş olan bu konsept kızaklı bir yapıya sahip ve iki ekran görünümünde. Böylece ana ekranda video izlerken hemen alt ekranda video ile ilgili işlem yapabileceğiniz tuşlar bulunuyor. Ancak bu tuşlar kesinlikle fiziksel değil. Dışarıdan ilk olarak bakıldığında son derece karmaşık görünen konsept, muhtemelen Apple tarafından kullanılmayacak.

Apple daha çok sade ve basit tasarımlar üzerine eğiliyor. Şirketin tasarım açısından bu kadar ileride olmasının bir nedeni de aslında sadeliği tercih etmesi. Karmaşık tasarımlar her zaman için kullanıcılar tarafından pek çekici bulunmuyor. Sizce yukarıda fotoğrafını gördüğünüz iPhone katlanabilir ekranlı telefon konsept tasarımı şık duruyor mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

iPhone SE 2 için yeni bilgiler geldi!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Corona virüsü dünyayı zora sokabilir

Son günlerde dünya gündemine bomba gibi düşen Corone virüsü Çin’in planlarını alt üst etti. Görünen o ki bu virüs Çin’in haricinde tüm dünyayı da...

Son Haberler