Ana SayfaAkıllı TelefonKatlanabilir iPhone için tarih belli oldu

Katlanabilir iPhone için tarih belli oldu

Apple’ın katlanabilir iPhone modelini en erken ne zaman tanıtacağı ortaya çıktı. Apple sorunuz bir deneyim için biraz bekletecek.

Katlanabilir akıllı telefon kavramı, akıllı telefon endüstrisi için bir sonraki adım gibi görünüyor. Şimdiye kadar, çoğu şirket bu segmente girmek için mücadele etmişti. Ancak yalnızca Samsung, bu alanda kayda değer bir başarı elde etmişti. Motorola ve Huawei de bu sektörde yer almak istemişti. Ancak Huawei’nin katlanabilirleri fahiş fiyatlı olması ve Motorla’nın da orta segmentin üzerine çıkamaması Samsung’a yaramıştı. Şimdi ise gözler katlanabilir iPhone modeline çevrilmiş durumdan.

Samsung Galaxy Note serisi için yolun sonu geldi

Cupertino merkezli firma, teknoloji trendlerine yön vermesiyle tanılıyor. 2017 yılında telefon dünyasına çentiği getirdi ve tüm şirketler Apple’ı takip etti. Geçen yıl bir Square-ish kamera modülünü tanıttı ve tüm şirketler yine Apple’ı izledi. 2021’de ise çoğu Android telefonun kutu içeriğinde iPhone 12’de olduğu gibi şarj adaptörü de yer almayacak.

Apple, teknolojinin yönünü belirliyor gibi görünse de, katlanabilir segmentte lider şirketlerden biri olamadı. Bu gidişle de olamayacak gibi.

Katlanabilir iPhone için geri sayım başladı

Economic Daily’den gelen yeni bir rapora göre, Apple’a Foxconn ve New Nikko gibi Çinli tedarikçilerinden gelen katlanabilir telefon örnekleri gönderiliyor. Şimdilik, Apple, katlanabilir cihazı için OLED veya microLED ekranların kullanılıp kullanılmayacağını değerlendiriyor gibi görünüyor.

MicroLED yeni ortaya çıkan bir ekran teknolojisi olduğundan, karar katlama cihazının üretim süreçlerini etkileyebilir. Henüz kurulmadı, ancak düşük güç maliyetiyle ekstra parlaklık, doygunluk gibi bazı gelişmeler sunacak.

katlanabilir iPhone

Ayrıca rapor, Apple’ın katlanır ekranlı cihazların test aşamasına girdiğini belirtiyor. Samsung’un ekran teknolojisinin tedarikçisi olduğu bildiriliyor. Tedarik zinciri, Apple’ın katlanır iPhone veya iPad’inde kullanılan menteşelerin çoğunlukla Nikko’dan geleceğini belirtiyor. Foxconn, bu karmaşık cihazın montajından sorumlu olacak. Nikko için menteşe geliştirmek tanıdık bir şey. Sonuçta, MacBook’lar için menteşeler üretmek için Apple ile çalıştı.

Katlanabilir bir iPhone veya iPad için ölüyorsanız, biraz daha bekleyin. Çünkü Apple’ın katlanabilir forma geçmesi için en erken 2022 yılı gösteriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU