Ana SayfaFacebookFacebook Rights Manager ile içeriklerinizi koruyun

Facebook Rights Manager ile içeriklerinizi koruyun

Facebook ve Instagram’ın yeni Rights Manager aracı, içerik oluşturucuların platformdaki içeriklerini korumalarına yardımcı olacak.

Facebook, Facebook, Instagram ve Facebook’taki içerik oluşturucular için Rights Manager adlı yeni bir araç geliştirdi. Bununla, her iki platformdaki içerik oluşturucular, kendi içeriklerini yönetmek ve korumak için yönetici ve iş akışı araçlarına erişebilir.

Instagram, Facebook ve Twitter’a Türkiye’den ceza!

Facebook ve Instagram’da oluşturulan orijinal içerik miktarı son zamanlarda fazlasıyla bir şekilde arttığı için bu araca artık ihtiyaç duyuldu. İçerik oluşturucuların içeriklerinin yetkisiz bir şekilde kullanılmamasını sağlamalarına yardımcı olabilecek bu araç sunduğu özellikler ile dikkat çekiyor.

Rights Manager neler sunuyor?

İçerik üreticileri izlemek ve korumak istedikleri video içeriğinin bir referans kitaplığını kolayca yükleyip saklayabilir.

Yayıncılar içerik kitaplıkları yükleyebilir ve Facebook’ta herkese açık olarak paylaşmadıkları videolar da dahil olmak üzere Rights Manager’ın kontrol etmesi için referans olarak canlı video yayınlayabilir. Rights Manager daha sonra bu içeriğin Facebook genelinde olası ihlallerini izler.

Tek tek videoların nasıl kullanılabileceğine ilişkin kurallar oluşturun.

Yayıncılar, seçtikleri kriterlere (örneğin, ne kadar içeriğin yeniden kullanıldığı, eşleşen videonun nerede bulunduğu veya nasıl olduğu) göre videolarının kopyalarına izin vermek veya bunları raporlamak için belirli eşleşme kuralları belirleyebilir.

Rights Manager

Korunan içeriğe karşı yeni eşleşmeleri belirleyebilirsiniz.

Rights Manager’ın kontrol paneli, bir yayıncının yüklediği referans dosyaları ve canlı video ile Canlı videolar dahil tüm yeni eşleşmeleri gösterir.

Telif hakkıyla korunan içeriklerini kullanmalarına izin vermek için belirli Sayfaları veya profilleri beyaz listeye ekleyebilirsiniz.

Yayıncılar, korunan içeriklerini olası ihlal açısından izlenmeden yayınlama izni olan Sayfaları veya profilleri belirleyebilir.

Yeni Rights Manager API ile referans kitaplıklarını geniş ölçekte koruyabilirsiniz.

Facebook üzerinden yönetme, izleme ve korumada desteklemesine olanak tanıyan yeni bir API ekleniyor.

Her iki platformdaki yayıncılar, bugünden itibaren Rights Manager’a erişim için başvurabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting