Kara Cuma online satışlarının ilk kez düştüğü bildirildi

Kara Cuma online satışlarının ilk kez düştüğü bildirildi

Kara Cuma çevrimiçi satışları, insanlar evden alışveriş yapma konusuna alıştıkça her yıl daha da yükselme eğilimindedir, ancak bu sefer durum böyle olmadı. Adobe’nin Kara Cuma internet satışlarını birleştirdiği tahminleri, 2021’de yıllık ilk genel düşüşünü gördü. Satışlar  2020’de 9 milyar dolardan 8,9 milyar dolara düştü. İşte detaylar.

Koronavirüs hayatımıza girdiğinden beri hayat hiç olmadığı kadar online olmuş durumda. Hal böyle olunca alışveriş de online olarak yapılıyor. Ancak bu sefer durum değişmiş gibi. Yılda bir kez olan Kara Cuma indirimleri bu sefer ciddi satış oranları görmedi. Aksine bu yıl ilk kez bir düşüş söz konusu. Bu felaket bir düşüş değil, ancak Adobe bunu değişen trendlerin bir işareti olarak yorumluyor.

Kara Cuma online satışlarının ilk kez düştüğü bildirildi

Teknoloji firması, alıcıların Ekim ayı başlarında başlayan internet fırsatlarından yararlanmalarına rağmen genel olarak satışlarda bir düşüş kaydetti. Bazıları ise Kara Cuma gününde değil de bir haftalık sunulan fırsatlarda alışveriş yapmış. Haftalar öncesinden indirimlerden yararlanmak varken neden alışverişinizi bir güne sıkıştırasınız ki? Adobe, Cyber ​​​​Pazartesi günü için daha fazla harcama (10.2 milyar ila 11,3 milyar dolar arasında) beklerken, veriler satın alma çılgınlığının bu yıl o kadar güçlü olmadığını gösterdi.

Hafta sonu ilerledikçe insanların satın aldığı ürünler değişti. Kara Cuma satışlarına kaplar, fritözler ve oyuncaklar hakim oldu, ancak Cumartesi satışları AirPod’lar, giriş seviyesi iPad’ler, Meta Quest 2 ve Samsung, TCL ve Vizio gibi TV’leri içeren teknoloji tarafından yönetildi. Oyun satışları, Just Dance 2022 ve geçen yılki Spider-Man: Miles Morales’i içeriyordu. Adobe ayrıca, daha fazla kişinin son satın alma işlemini telefonlarından yapma konusunda rahat olduğunu fark etti.

Üç boyutlu yazıcılar canlı nesneler üretmeye başladı: Bu bir devrim