Ana Sayfa Genel İş bulmayı kolaylaştıran özellikler açıklandı: LinkedIn iş bulma rehberi

İş bulmayı kolaylaştıran özellikler açıklandı: LinkedIn iş bulma rehberi

LinkedIn platformu tarafından iş bulmayı kolaylaştıran özellikler açıklandı. Bazı özelliklere sahip olanlar çok daha iyi işler bulabiliyor. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Günümüzde bazı özelliklere sahip olanlar daha hızlı bir şekilde iş bulabiliyor. Bu kişilerin sahip olduğu özellikler değerlendirildiğinde ilginç detaylarla karşılaşıyoruz. İş bulmayı kolaylaştıran özellikler sizin için sıralandı.

        1. İkna kabiliyeti ve yaratıcılık

Şirketler tarafından en çok talep edilen özelliklerden birisi hiç şüphesiz ikna kabiliyetinin yüksek olması ve yaratıcılık. Bunlar iş arayan kişilere çok büyük avantajlar sunuyor.

       2. Siber güvenlik ve bulut bilişim

Günümüzde siber güvenlik çok daha farklı bir noktaya doğru evrildi. Bunun bulut bilişim ile birleşmesi ise son derece önemli görülüyor. Blockchain teknolojisi ile birlikte siber güvenlik çalışmaları ciddi bir değer kazandı. İş arayan kişiler bu konularda daha fazla teknik bilgiye sahip olurlarsa iyi pozisyonlara gelebiliyor.

Teknik ve sosyal özellikler büyük öneme sahip

Teknik ve sosyal özelliklerin olması, sizleri iş dünyasında vazgeçilmez konuma getirebilir. Bu nedenle üst düzey bilgi ve beceri kazanmak fazlasıyla ön plana çıkıyor.

iş bulmayı kolaylaştıran özellikler

       3. İş analiz ve satış becerisi

Bazı şirketler çalışanlarının aynı zamanda iyi bir iş analizi yapmasını istiyor. Ayrıca satış becerisi sayesinde müşteriler ile kurulan iletişim daha iyi seviyelere gelebiliyor. Bu sayede hem satış rakamları artıyor hem de şirketin değeri yükselmiş oluyor.

       4. Analitik akıl yürütme ve tasarım bilgisi

Son dönemlerde analitik düşünce daha fazla ön plana çıktı diyebiliriz. Bu düşünce yapısı sayesinde hem bilişim hem de tasarım sektörü ciddi bir değişim geçirdi. Mesela üç boyutlu tasarım yaparken aynı zamanda bunu analitik bir şekilde düzenlemeniz ve işe son şeklini vermeniz istenebilir.

Elbette bu özelliklerin hepsine sahip olmak çok kolay değil. Fakat bireysel becerilerinizi arttırdıkça şirketlerde daha iyi pozisyonlara gelebilmeniz veya iş aramada kolaylık yaşamanız mümkün. Sizin de bu tür püf noktalarınız varsa yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting