Katlanabilir akıllı telefon satışlarına Samsung damga vurdu

Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonları ne kadar sattı

Katlanabilir akıllı telefon satışlarına Samsung çok net bir şekilde damga vurmayı başardı. Özellikle 2021 yılında büyük bir başarı yakaladı. Peki şirket kaç adet akıllı telefon sattı?

Özellikle son dönemlerde katlanabilir akıllı telefon satışlarına Samsung çok net bir şekilde damga vuruyor. Şirket bu yeni teknolojiyi tüm dünyaya dağıtan ender markalardan bir tanesi oldu. 2021 yılına dair katlanabilir telefon satışları incelendiğinde çok net bir şekilde önde oldukları görülüyor.

Güney Kore merkezli bu marka 2020 yılında sattığı toplam katlanabilir akıllı telefon modelinden 4 kat fazlasını 2021 yılının başlarında sattı. Sadece bu bile aslında alandaki başarısını çok net bir şekilde gösteriyor. Katlanabilir akıllı telefon sektörü Samsung ile hızlı bir şekilde yükseliyor.

Katlanabilir akıllı telefon satışlarına Samsung imzası

Bazı analistler Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 modellerinin çok iyi bir satış rakamına ulaştığını düşünüyor. Onlara göre Samsung bu akıllı telefon modellerinden 2021 yılında 9 milyon adet sattı. Kimi analistler ise bu rakamın 10 milyon olduğunu düşünüyor.

Katlanabilir akıllı telefon satışlarına

Katlanabilir akıllı telefon sektörünün yaklaşık olarak yüzde 88 gibi bir bölümünü Samsung oluşturuyor. Şirket bu alanda adeta tekel konumuna geldi. Huawei ve Oppo markalarının bu alana dahil olması ile birlikte sektörün en az 10 kat daha fazla büyümesi bekleniyor. Böyle bir durumda rekabet iyice kızışacak.

Huawei’nin katlanabilir telefonunda flaş gelişme

Katlanabilir akıllı telefon satışlarına önümüzdeki yıllarda Apple markasının damga vurma ihtimali var. Şirket uzun bir süredir bu alanda çalışmalar yürütüyor. Fakat henüz net bir açıklama yapılmadı. Muhtemelen katlanabilir akıllı telefon sektöründe Apple ve Samsung yarışına şahit olacağız.