Ana SayfaAppleiPhone 5 Ne Zaman Çıkacak?

iPhone 5 Ne Zaman Çıkacak?

Son dönemlerin en popüler akıllı telefonlarından biri olan yeni jenerasyon iPhone’nun ne zaman çıkacağı konusundaki söylentiler dur durak bilmiyor.

Çıkan haberlere bakılırsa yeni iPhone ( iPhone 5) Haziran ayının başında gerçekleştirilecek Apple geliştiriciler konferansında ortaya çıkacak. Fakat bu görüşe katılmayan görüşlerde mevcut. Benin görüşüm de bu yönde. Apple’ın Haziran ayında iPhone 5’i kullanıcıların beğenisine sunması zor gibi gözüküyor. Bunun başlıca sebeplerinin başında iPhoen 4S yer alıyor. Geçtiğimiz Ekim ayında kullanıcıların beğenisine sunulan iPhone 4S son dönemin en çok satan akıllı telefonları arasında en üste yer alıyor. Apple’ın bu durumdayken yeni bir akıllı telefon çıkartarak kendini baltalaması beklenemez.

Eski pazarlama stratejilerine baktığımızda da Apple’ın bir model çıkartmasının ardından yeni bir model için en az bir yıl beklediğini görüyoruz. Buna ek olarak daha geçen ay Apple bazı ülkelerde iPhone 4S’i yeni kullanıcıların beğenisine sundu. Apple’ın bu durumda yeni bir akıllı telefon çıkartması imkansız gibi gözüküyor.

Apple’ın Haziran ayında çıkaracağı yeni ürünler arasında iOS’un yeni sürümünün yer alacağını düşünüyorum. Apple iOS 5’i geçtiğimiz yılın Haziran ayında kullanıcıların beğenisine sundu. Üzerine çıkan iPhone 4S ve yeni iPad donanım açısından güçlü cihazlar. Bu cihazların fonksiyonelliğini arttırmak için yeni bir iOS sürümü gerekli ve Apple’da Haziran ayında iOS 6’yı çıkartarak bu beklentileri karşılayabilir. Bakalım önümüzdeki günler neler gösterecek.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting