Apple Haziran Ayında Uygun Fiyatı iPhone’unu Çıkaracak mı?

Apple’ın uygun fiyatlı bir iPhone çıkaracağı yönündeki söylentiler dur durak bilmiyor. Bu seferki haberimiz ise Apple2ın bu tarz bir iPhone’u ne zaman çıkaracağı yönünde.

Topeka Capital’in analisti Brian White tarafından yayınlanan rapora göre Apple bu yıl içerisinde uygun fiyatlı bir model çıkartarak Çin ve bu tarz ülkelerde giriş seviyesi akıllı telefon piyasasını ele geçirmeyi hedefliyor. Bu yeni akıllı telefonun çıkış tarihi olaraksa 2013 yılının haziran ayı işaret ediliyor. Plastik malzemden yapılacak dış yüzeyi sayesinde uygun fiyatlı bir model olacak ürün muhtemelen iPhone’un 3GS modeline benzeyecek. iphone-uygun_fiyat
Analistin raporuna göre Apple’ın u yeni iPhone modeli 250 ila 350 dolar arsında bir fiyatla kullanıcıların beğenisine sunulacak. Ürünü adının ise iPhone mini veya iPhone Air olarak çıkartılması bekleniyor. Haziran ayında tanıtılacağını belirttiğimiz ürünün ekranı konusunda henüz bir bilgi yok. Fakat 3.5 inç büyüklüğünde olmasının beklendiğini söyleyelim. Çünkü Apple halihazırda iPhone 5 ürününde 4 inç ekran kullanıyor. Yeni ve ucuz bir ürünü de bu fiyata sunması mümkün gözükmüyor.