Ana SayfaAppleSamsung Galaxy S 3 iPhone’u Tahtından Edebilir mi?

Samsung Galaxy S 3 iPhone’u Tahtından Edebilir mi?

Bu günlerde en çok konuşulan konuların başında işte bu soru yer alıyor. Sorunun cevabı oldukça basit aslında. Önemli olan konuya nereden bakacağınız bilmek.

Bildiğiniz gibi Apple, iPhone akıllı telefonlarında iOS işletim sistemini kullanıyor. Samsung ise kendine özgü arayüzü ile Android işletim sistemin kullanmakta. İşte yukarıdaki sorunun cevabı bu. Siz hangi işletim sistemini tercih ederdiniz. Bir akıllı telefonu başarılı kılan şeylerin başında işletim sistemi deneyimi yer alıyor. iPhone 4S ve Samsung Galaxy S III akıllı telefonlar performans açısından üstün yetenekli telefonlar. Hatta Samsung bazı konularda iPhone 4S’e fark atacak nitelikte özelliklere (Samung Galaxy S 3 4 çekirdekli işlemciye, iPhone 4S ise 2 çekirdekli bir işlemciye sahip) sahip. Fakat bu performans günümüzde çok fazla bir şey ifade etmiyor. Çünkü kullanılan platformlar üzerinde yer alan uygulamalar iki akıllı telefonunu da fazla zorlayacak nitelikte değil. Bana sorarsanız her iki telefon arasında tercih yapmak oldukça güç. Bu yüzden hangi işletim sistemini tercih edecekseniz o işletim sistemini kullanan modele yönelmelisiniz.

Birde ürünlerin sahip olma bedelleri yer alıyor. iPhone 4S şuanda 1900 TL civarında bir fiyatla satılıyor.  Samsung Galaxy S 3 ise ön siparişle 2300 TL civarında kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda. Fiyat açısından iPhone 4S, Samsung GALAXY S II’ün bir adım önünde yer alıyor. Haziran ayının 12’sinde satışa çıkacak Samsung Galaxy S 3 muhtemelen fazlasıyla rağbet görecek. Bakalım iPhone’un tahtını sarsabilecek mi?

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU