iPhone 11 farklı bir pil yapısıyla gelecek

iphone 11

Apple’ın önümüzdeki son çeyrekte tanıtacağı yeni iPhone modelleri hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte iPhone 11 hakkındaki son ayrıntılar.

Akıllı telefon sektörünün en önemli isimlerinden biri olan Apple, şu aralar yeni iPhone modellerine yoğunlaşmış durumda. Bilindiği üzere Cupertino merkezli şirket her yılın son çeyreğinde yeni iPhone modellerini teknoloji tutkunlarının beğenisine sunuyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Eylül ayında gerçekleşen etkinlikte iPhone XS, XS Max ve XR modelleri görücüye çıkmıştı.

Aynı şekilde bu yıl da Apple’ın 3 yeni iPhone modeli ile kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Şimdiye kadar sızdırılan bilgiler doğrultusunda Apple’ın iPhone 11, 11 Max ve 11R modellerini satışa sunacağını biliyoruz. Elbette isimlendirme noktasında daha farklı argümanlarla da karşılaşabiliriz.

Ekran Resmi 2019 07 09 09.45.27

Yeni iPhone modellerinde batarya yapısı değişecek

Genel hatları itibariyle yeni iPhone modelleri, hali hazırda satışta olan modellerden çok da farklı olmayacak. Daha güçlü teknik özelliklerin yanı sıra kamera sayısında da bir artış bekleniyor. Yani XS vs XS Max’taki çift ana kamera yerini üçlü ana kamera modülüne bırakacak gibi görünüyor.

Ayrıca sızdırılan son bilgilere göre, Apple yeni iPhone modellerinde farklı bir batarya yapısı kullanacak. XS ve XS Max’ta L şeklinde bir batarya dizilimi tercih eden Apple’ın yeni iPhone modellerinde klasik dikdörtgen şeklindeki tasarıma geri döneceği iddia ediliyor. Bu tasarımın batarya kapasitesini nasıl etkileyeceği ise şimdilik soru işareti.

2000 TL altı en iyi telefonlar için tıklayın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir