iPhone 4GB 190,373$ gibi dudak uçuklatan bir fiyata satıldı

iphone

15 yıllık orijinal bir iPhone, açık arttırmada 190,372.80$’a satılarak şimdiye kadar bir iPhone’a ödenen en yüksek meblağa ulaştı. Bir önceki rekor 63,356.40 dolardı.

Açık artırma LGC müzayedeleri tarafından gerçekleştirildi ve 30 Haziran ile 16 Temmuz tarihleri arasında yapıldı.

Ppiyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra üretimden kaldırılan (O dönemde çoğu kullanıcı 8GB’lık modeli tercih etmişti) ve çok nadir bir model olan 4GB depolama alanına sahip birinci nesil bir iPhone bu arttırmada yer aldı.

 iphone

Rekor bir fiyat ile satılan bu ürün nasıl pazarlandı?

“Sunduğumuz ürün son derece nadir bulunan, fabrikada mühürlenmiş, ilk kez piyasaya sürülmüş, olağanüstü durumda bir 4GB modeli. Yüzey ve kenarlar boyunca neredeyse kusursuz olan fabrika mührü, doğru dikiş detayları ve sızdırmazlığı ile oldukça temiz.” “Arka yüzdeki etiketler mührün altında ve  bozulmamış. Ürün olağanüstü bir renk ve parlaklıkta. Yepyeni, hiç etkinleştirilmemiş. Koleksiyoncular ve yatırımcılar daha iyi durumda başka bir ürün bulmakta oldukça zorlanacaktır.”

Okuduğunuz gibi bu oldukça iyi bir pazarlama söylemi. Yalnız yalın gerçeklerden çok da uzak olmadığını da söylemeliyiz. Neticede iPhone, cep telefonu dünyasının yönünü değiştirdi. Bu yüzden de birçok kişinin de ilgisini çekti.

Bu ürünü 190,373$ alan alıcının gizliliği halen korunuyor.

  Samsung Galaxy Watch 6 ünlü bir kişinin bileğinde görüldü