Threads’e olan ilgi azalmaya başladı

Meta avatarlar için yeniliklerini sundu

Analiz firması SimilarWeb’den alınan yeni veriler, Threads uygulamanın tüm zamanların en hızlı büyüyen uygulaması olmasına rağmen etkileşiminin başlangıçtaki en yüksek seviyesinden bu yana azaldığını gösteriyor.

SimilarWeb’in yeni raporuna göre Threads’in 7 Temmuz’da 49 milyon olan günlük aktif kullanıcı sayısı 14 Temmuz’da 23,6 milyona geriledi. En yüksek etkileşimin görüldüğü Amerika Birleşik Devletleri’nde ise kullanım aynı zaman diliminde günde 21 dakikadan altı dakikanın biraz üzerine düştü.

SimilarWeb, verilerinin yalnızca Threads’in Android kullanımına dayandığı konusunda uyarıda bulunsa da, bulguları diğer şirketlerin bulgularıyla örtüşüyor. Pazar istihbarat firması Sensor Tower da benzer bir etkileşim düşüşü rapor ederek, uygulamanın “lansmanından bu yana DAU’larda [günlük aktif kullanıcı] ve kullanıcı etkileşiminde çift haneli bir düşüş yaşadığını” yazdı.

Meta, AB kullanıcılarının VPN aracılığıyla Threads erişimini engelledi

Bu düşüş bir açıdan beklenen bir durum. Threads, birçok Twitter kullanıcısının alternatif arayışında olduğu bir dönemde piyasaya sürüldü ve Instagram ile olan bağları, kullanıcıların kaydolmasını ve mevcut sosyal grafiklerini taşımasını olağanüstü derecede kolaylaştırdı. Aynı zamanda uygulama, markalar ve influencer’lar tarafından kolayca domine edilemeyen algoritmik olmayan bir akış da dahil olmak üzere pek çok temel özellikten yoksundu.

Instagram‘ın üst düzey yöneticisi Adam Mosseri, Cuma günü Threads’te yayınladığı bir yazıda, şirketin bu aşamada özellikle etkileşim ölçümlerine odaklanmadığını öne sürdü. “Şu anda odak noktamız, harika olan etkileşim değil, her yeni üründe gördüğümüz ilk tepe ve dip noktalarını aşmak, yeni özellikler geliştirmek, performansı ayarlamak ve sıralamayı iyileştirmek” diye yazdı.

Threads’in hız limitleri ve diğer korumalar koyacağını söyleyen Mosseri’ye göre şirket spam ile ilgili sorunlarla da uğraşıyor. Spam saldırıları arttı, bu nedenle hız sınırları gibi konularda daha sıkı olmamız gerekecek, bu da aktif kişileri istemeden daha fazla sınırlamak anlamına gelecek  diye yazdı.

 SAG-AFTRA grevi nedeniyle Deadpool 3 ‘ün prodüksiyonu durduruldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir