iPhone 15’in yeni renk seçenekleri belli oldu

123 3

iPhone 15 hakkındaki söylentiler bitmek bilmiyor. Arka arkaya yeni iddialar ortaya atılıyor. Hatta bu iddiaların bir kısmı birbirinin tersi. Mesela şimdiye kadar çıkan birçok dedikoduda iPhone 15 serisinde USB-C bağlantısının olacağı söylenmişti. Fakat yeni bir söylentide USB-C’nin olmayacağı ileri sürüldü. Dedikodular bile daha da ilginçleşmeye başladı. Bir yandan bunlar konuşulurken bir yandan da yeni iPhone’larda yer alacak renk seçeneklerine dair farklı bir kaynaktan gelen rapor paylaşıldı. İşte detaylar…

Apple yeni nesil iPhone’lar üstünde çalışmaya devam ediyor. Bu sene sonunda iPhone 15 ailesini göreceğiz. Şimdiye kadar yeni modeller hakkında birçok dedikodu gündeme geldi, açıkçası her söylentide işler biraz daha karışıyor. Çin’den gelen bir rapor iPhone 15’in standart ve Pro modellerinde olabilecek renk seçeneklerini bir kere daha ortaya çıkardı. Söylenenlere göre Pro ve Pro Max modelinde siyah, beyaz ve altın rengi dışında daha önce görülmemiş koyu kırmızı renk seçeneği yer alacak. Standart ve Plus modellerinde ise yeni seçenek olarak koyu pembe ve parlak mavi renk olabilir. Kaynak daha önce iPhone’larda gördüğümüz bazı klasik renklerin, iPhone 15 serisindeki yerini alacağını da vurguluyor.

iphone 15

iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde yer alan Dynamic Island’ın iPhone 15 serisinde standart hale gelmesi bekleniyor. Apple’ın iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinde de Face ID’yi ekran altına alacağı söyleniyor. Bazı analistler şirketin 2026’da çıkacak iPhone modellerinde ön kamerayı da ekran altına alabileceğini öngörüyor. Böylece Apple, önümüzdeki 3 sene içinde iPhone ekranını temizlemiş olacak.

iPhone 15 ailesine yeniden geri dönecek olursak, yeni Pro ve Pro Max modellerinde 8 GB RAM olacak. Mevcut iPhone 14 Pro ve Pro Max’te ise 6 GB RAM var. Diğer yandan 15 ve 15 Plus, 6 GB RAM’de kalabilir. Ancak bu modellerde LPDDR4 yerine daha yüksek hıza sahip LPDDR5 RAM kullanılabilir. Diğer yandan RAM’de herhangi bir değişiklik olmayacağını ve asıl yükseltmenin iPhone 16 serisinde olacağını iddia eden bir rapor da yayınlandı.

Eğer Pro modelleri gerçekten de 8 GB RAM’le gelirse, iPhone 12 Pro’nun 6 GB RAM’le piyasaya çıkmasından bu yana Apple’ın RAM konusunda yapmış olduğu en büyük artış olacak. Son olarak şunu da belirtelim, Pro ve Pro Max modellerinde paslanmaz çelik yerine titanyumun kullanılacak.

Dikkat! Apple bu iPhone’ların fişini çekiyor!


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir