Hindistan’da üretilen iPhone 14’lerde kalite sorunu var

iphone 15

Hindistan’da iPhone 14 üretimine başlandı başlanmasına ama ortaya çıkan ürünler Apple standartlarının çok altında kaldı.

Bildiğiniz gibi pandemi döneminde en çok etkilenen ülkelerden biri de Çin oldu. Çin, pek çok sektör için üretimin merkezi olduğu için, ülkede yaşanan sıkıntılar tüm dünyayı etkiledi. Bundan en çok etkilenen şirketlerden biri de Apple oldu. Amerikalı teknoloji devi, pandemi döneminde yaşadığı bu sorunlar sebebiyle önemli bir strateji değişikliğine gitti. Bugüne kadar iPhoneların üretimi için Çin’deki telefon üreticilerine bel bağlayan Amerikalı teknoloji devi, geçtiğimiz yılın sonunda Hindistan’da da iPhone 14 üretimine başladı.

Apple, 2025’e kadar iPhone üretiminin yüzde 25’ini Hindistan’a kaydırmayı planlıyordu. Ancak gelen son haberler, şirketin bu planını yeniden gözden geçirmesi gerekebileceğini gösteriyor. Çünkü Hindistan’da üretilen iPhone 14’lerde ciddi kalite sorunları var.

Apple yeni onarım programı

Financial Times tarafından paylaşılan bilgilere göre Apple, Hindistan’daki tesislerin ürettiği iPhone 14’lerin kalitesinden memnun değil. Öyle ki burada üretilen iPhone kasalarının yüzde 50’sinin kalite standartlarını karşılamadığı için Apple tarafından geri çevrildiği söyleniyor. Bu son derece ciddi bir oran. Hindistan’daki Apple çalışanları tarafından paylaşılan bu durumun üretici firma Tata’nın Hosur’daki fabrikasında yaşandığı söyleniyor. Hindistan’daki diğer üretim tesislerinden henüz böyle bir bilgi sızmış değil ama ülkedeki başlıca üreticilerden olan Tata’da böyle bir sıkıntı ortaya çıkması, diğer tesislerde de tablonun çok farklı olmayacağını düşündürüyor.

ABD UFO’lar hakkında açıklama yaptı