iPhone 14 serisi yüksek oranda şikayet aldı

iPhone 14 Pro kablosuz şarj sorunu yaşıyor

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple’ın yeni amiral gemisi, irili ufaklı pek çok hataya sahip. İşin kötüsü bu hatalar çok fazla dillendirilmediği için yakın bir zamanda çözümlenemeyebilir.

iPhone 14 serisi yüksek oranda şikayet aldı. Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple, her yıl olduğu gibi bu sene de yine yeni amiral gemisi modelleriyle karşımıza çıktı. 7 Eylül itibariyle gerçekleşen lansman sayesinde ilk defa kanlı canlı gördüğümüz iPhone 14 serisi üyeleri, 13 Eylül’den itibaren satışa sunuldu ve 20 Eylül gibi de ilk kullanıcılarının ellerine geçmeye başladı. İşte neredeyse 15 gündür yoğun bir şekilde test edilen bu yeni amiral gemisi modelleri, aslında sandığımızdan çok daha hatalı olabilirler.

iPhone 14 Pro kablosuz şarj sorunu yaşıyor

Teknoloji dünyasına ilişkin hazırladığı içeriklerle tanınan ünlü YouTuber Marques Brownlee’nin Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım, iPhone 14 kullanıcılarının ağlama duvarına dönüştü. Öyle ki Brownlee, iPhone 14 ve iOS 16 kullanıcılarının tecrübelerini paylaşmalarını isteyerek herhangi bir sorun olup olmadığını sordu. İşte fırsat bu fırsat diyen iPhone 14 kullanıcıları ise açtı ağzını, yumdu gözünü.

iphone 14 4

iPhone 14 serisi yüksek oranda şikayet aldı

On binlerce beğeni ve bine yakın da retweet alan bu paylaşıma beş binin üzerinde yanıt geldi. Yanıtlara bakıldığında ise, iPhone 14 serisinin onlarca farklı probleminin olduğu görüldü. Ancak kullanıcıların en çok şikayet ettiği belli başlı üç hata var. Bunların başında telefonlarının durduk yere yeniden başlatılması geliyor. Bir diğer önemli hata ise Pro modellerinin karakteristik özelliği Dynamic Island’ın olması gereken yerde değil de ekranın alakasız yerlerinde belirmesi. Bir diğer önemli sorun ise telefonların CarPlay senkronizasyonunda hata yaşaması.

iPhone 14 hayal kırıklığı

Biraz önce de söylediğimiz gibi, aslında yeni model ve işletim sisteminin daha birçok hatası mevcut ancak kullanıcılar için bu üç problemin çözülmesi şimdilik yeterli gibi görünüyor.

Acer Swift Edge, dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarı olarak piyasaya çıkıyor