Ana SayfaAkıllı TelefonApple iPhone 6 ve 6s satışını durduruyor!

Apple iPhone 6 ve 6s satışını durduruyor!

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Apple, iPhone 6, 6s ve SE modellerinin satışını durdurma kararı aldı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Hali hazırda akıllı telefon sektörünün önemli isimlerinden biri olan Apple, şu aralar iPhone 11 serisi cihazlarına yoğunlaşmış durumda. Elbette bu modeller Apple’ın global pazardaki tüm müşterilerine hitap etmiyor. Malum, her ülkedeki gelir dengesi ABD ve bazı Avrupa ülkelerinde olduğu gibi üst seviyelerde değil.

Nitekim Çin ile birlikte dünyanın en fazla nüfusuna sahip olan Hindistan’da da insanların gelir düzeyi çok yüksek değil. Bu pazarda da pay sahibi olmak isteyen Apple, iPhone 6, 6s ve SE üretimlerini bu ülkeye kaydırarak müşteri kitlesini genişletmek istemişti.

Fakat en ucuz iPhone modelleri olarak lanse edebileceğimiz 6, 6s ve SE’nin bile uygun fiyatlı Android modellerinden çok pahalı olması, Apple’ın hesaplarını şaşırttı.

iphone 6

Cupertino merkezli şirket, strateji değişikliğine giderek Hindistan’daki iPhone 6, 6s ve SE modellerinin satışını durdurma kararı aldı. Bu kararla doğru orantılı olarak anlaşma yapılmış olan distribütör sayısı da 5’ten 2’ye indirildi.

Bakalım Apple’ın bu radikal kararının ardından Hindistan’da iPhone satışları nasıl bir düşüş yaşayacak? Bekleyip göreceğiz.

Xiaomi Mi A3 tanıtım tarihi netleşti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting