iPhone 14 satışları beklentilerin çok altında kaldı

iphone 15

Akıllı telefon dünyasının tartışmasız en önemli ismi olan iPhone’un yeni serisi iPhone 14’de işler pek yolunda gitmiyor gibi görünüyor.

iPhone 14 satışları beklentilerin çok altında kaldı. iPhone, başarısı ileride tarih kitaplarında anlatılacak bir seridir. Dünyanın hemen her bölgesinde en çok satılan akıllı telefon modeli olmayı sürdüren markanın en son serisi ise 7 Eylül’de karşımıza çıkan iPhone 14 modelleri olmuştu.

iPhone 14 satışları

Bu tanıtımla birlikte çok iyi anladığımız bir şey vardı ki o da Apple’ın artık iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ı, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’den ayırmak istediğiydi.

iPhone 14 Pro

iPhone 14 satışları beklentilerin çok altında kaldı

Amerikalı teknoloji devinin bu hamlesinin en can sıkıcı yönüyle, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modellerinin neredeyse hiçbir yeni özellik sunmamasıydı. İşte Apple bu hamlesinin karşılığını sahada da olumsuz anlamda almaya başladı. Gelen verilere göre iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modellerine olan talep beklentilerin çok altında.

iPhone 14 hayal kırıklığı

Hatta durum öyle kötü ki, eğer bu şekilde düşük talebi sürerse Apple biriken stokların eritilebilmesi için üretim kesintilerine gidecek. Geçtiğimiz günlerde bu konuya ilişkin bir paylaşım yapan ünlü analist Ming-Chi Kuo’da iPhone 14 satışlarının beklenilenin altında kaldığını ve Amerikalı teknoloji devinin hedefini 90 milyondan 80 milyona çekmek zorunda kaldığını iddia etmişti. Bu iddiasını bir adım öteye taşıyan Kuo, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus satışlarının üretimine son verilen iPhone 13 Mini’den bile kötü olduğunu dile getirdi.

Kripto paralara Google dokunuşu: Kartlar yeniden dağıtılıyor