Ana SayfaGenelSpotify şarkı sözü ile arama için kolları sıvadı!

Spotify şarkı sözü ile arama için kolları sıvadı!

Spotify şarkı sözü ile müzik arama özelliği için kolları sıvadı. Çevrimiçi müzik platformu çok yakında arama konusunda seviye atlayacak.

Spotify ile Apple Music arasındaki çekişme tam gaz devam ediyor. Apple Music kullanıcılarının birkaç yıldır sahip olduğu bir şarkı sözü arama özelliği şimdi rakibe geçiyor. Spotify artık kullanıcıların iOS ve Android uygulamalarında şarkı sözlerine göre şarkı aramasına izin verecek. Spotify şarkı sözü ile arama özelliği ile kullanıcılarına çok kolaylık sunacak.

Shazam gibi müzik tanıma uygulamaları aracılığıyla hangi şarkının çaldığını bulabiliyorsunuz. Ancak o anda şarkıyı Shazam’ın dinlemesi gerekiyor. Spotify’ın yeni özelliği sayesinde şarkının akılınıza gelen dizlerini arama bölümüne yazarak şarkıya ulaşabiliyorsunuz.

Spotify’da bir tasarımcı olan Lin Wang’ın gömülü tweet’inde görüldüğü gibi uygulama “Lyrics match” etiketine sahip olacak.

Bu özellik, Spotify’ın son zamanlarda eklediği şarkı sözleriyle ilgili tek entegrasyon değil. Haziran ayında Spotify, Hindistan, Singapur, Hong Kong, Brezilya ve daha fazlası dahil olmak üzere dünya çapında 26 pazara gerçek zamanlı şarkı sözü desteği getirmek için Musixmatch ile bir ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

iOS 14 batarya sorunu için ilginç çözüm! Apple dalga geçiyor!

Apple Music ile olan rekabetinde bir dönem geriye düşen Spotify, sunduğu yeni listeler ve  özellikler ile rakibi ile yine rekabet içine girmeyi başardı. Bakalım önümüzdeki günlerde Spotify’ın bu hamlesine Apple Music’ten karşılık gelecek mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting