iPhone 11 Pro batarya kapasitesi belli oldu!

iPhone 11 Pro batarya kapasitesi

iPhone 11 Pro batarya kapasitesi ve RAM’i belli oldu. Apple, bu sefer iPhone 11 Pro ve Pro Max modelleri ile pil sorununu çözmüş gibi görünüyor.

iPhone’da kullanmış olduğu düşük kapasiteli piller ile sıkça eleştirilen Apple, bu yıl nihayet bu soruna bir çözüm buldu. Daha az enerji tüketen ancak daha performanslı olan Apple A13 yonga setinden güç alan iPhone 11, Pro ve Pro Max modellerinin bugün pil kapasitesi ortaya çıktı.

iPhone 11 Pro batarya kapasitesi tam 3.969 mAh!

Aktarılan bilgilere göre; iPhone 11 3.110 mAh kapasiteli pil, iPhone 11 Pro 3.046 mAh kapasiteli pil ve iPhone 11 Pro Max ise 3.969 mAh kapasiteli pil ile geliyor.

Bir önceki modellere göre yaklaşık yüzde 20 daha büyük pil kapasitesi ile gelen bu modeller, Apple A13 sayesinde kullanımda ekstradan 3-4 saati bulan kullanım süresi sunuyor.

iPhone 11 Pro batarya kapasitesi

Apple iPhone X’a üvey evlat muamelesi yapmaya devam ediyor!

Apple’ın Pro modellerinde daha önce 6 GB RAM kullandığı söylenmişti. Ancak iPhone 11 incelemeleri ortaya çıkması ile durumun böyle olmadığı ortaya çıktı. Apple, bu modellerinde 4 GB RAM’e yer vermiş. iOS’in Android gibi RAM canavarını olmadığını belirtelim. Bu yüzden 4 GB RAM’in iPhone 11 modellerinde oldukça yeterli olduğunu söyleyebiliriz.