iPhone SE batarya kapasitesi belli oldu!

iphone se iphone 5s pil

Geçtiğimiz günlerde duyurulan Apple iPhone SE batarya kapasitesi bilgisi ile karşımızda. Telefon, tüketicilere ulaşmaya başladı, pil kapasitesi ortaya çıktı.

Apple son yıllarda yeni cihazlarının lansmanında mAh cinsinden batarya kapasiteleri söylemek yerine saat cinsinden bilgiler veriyor. Dolayısıyla cihazlar satışa çıkana kadar pil kapasiteleri belli olmuyor. Ancak iPhone SE üzerindeki bataryanın kapasitesi artık belli.

Apple iPhone SE batarya kapasitesi!

Ülkemizde 8 Nisan tarihinde 1999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkacak olan iPhone SE yurtdışında tüketicilerle buluştu. Cihaz söküldü ve pili ortaya çıktı. Böylelikle batarya kapasitesini öğrenmiş olduk.

Tanıtılırken sürekli olarak iPhone 5s ile karşılaştırılan iPhone SE modelinin pil ömrünün iPhone 5s’ten iyi olacağı vurgulanmıştı. Rakamlar şimdi bu iddiayı doğruluyor.

iPhone 5s modelinde 1560 mAh kapasiteli bir batarya kullanılırken, iPhone SE batarya kapasitesi ise 1624 mAh olarak karşımıza çıktı. Bir kıyaslama yapabilmek adına iPhone 6s modelinde 1715 mAh batarya olduğunu hatırlatalım.

Performans konusunda AnTuTu testine göre iPhone 6s modelini geçen iPhone SE, pil ömründe de hem iPhone 6s hem de iPhone 5s’i geride bıraktı. Saat cinsinden karşılaştırmaları aşağıda görebilirsiniz.

Ses ve video oynatma, Wi-Fi, LTE ve 3G üzerinden internet deneyimi, 3G üzerinden konuşma gibi konularda yaklaşık olarak %25 daha iyi bir pil ömrü sunulduğunu görüyoruz. İşte o değerler.

iphone-se-bataryasi

Yeni iPad Pro ve eskisi arasındaki önemli farklar!