iPhone 7 Plus batarya kapasitesi ortaya çıktı!

iphone 7 plus batarya kapasitesi

iFixit ekibi iPhone 7 Plus modelinin batarya kapasitesini ortaya çıkardı. ABD’de satışa çıkan telefonun bataryası hakkındaki bilgiler sizlerle.

ABD’de piyasaya çıkan popüler elektronik ürünlerin içerisini açan ve tamir/değişim işlemleri için gerekli malzemeleri satan iFixit ekibi, iPhone 7 Plus modelini ağırladı. Bu sayede Apple tarafından açıklanmayan bazı bilgiler ortaya çıktı.

iPhone 7 Plus batarya kapasitesi belli oldu!

Apple, 7 Eylül tarihinde duyurduğu iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin batarya kapasitesini açıklamamıştı. Ancak iPhone 7 modelinin iPhone 6s’e göre 1 saat, iPhone 7 Plus modelinin ise iPhone 6s Plus’a göre 2 saat daha uzun pil ömrü sunduğu söylenmişti. Bu söylemler artık daha somut hale geldi.

iFixit ekibinin açıkladığı değerlere göre iPhone 7 Plus batarya kapasitesi 2900 mAh şeklinde. 3.82V ve 11.10Whr kapasiteli batarya, daha önce iddia edildiği gibi 2675 mAh değil tam olarak 2900 mAh kapasiteye sahip. Şimdi bu rakamı daha anlamlı hale getirmek için iPhone 6s Plus’ın batarya kapasitesine bakalım.

Geçtiğimiz yıl duyurulan iPhone 6s Plus modelinin batarya kapasitesi 2750 mAh seviyesindeydi. Yani iPhone 7 Plus modelinin bataryası 150 mAh daha yüksek kapasiteye sahip. Fiziksel olarak yaşanan bu artışın yanı sıra yeni Apple A10 Fusion yongasının güç tüketim değerlerini düşündüğümüzde 2 saatlik daha uzun pil ömrü sunması oldukça makul görünüyor.

Çıkarılan 3.5 mm kulaklık yuvasının sağladığı yer avantajı, iPhone 7 Plus modelinde batarya kapasitesi artışı olarak kullanıcılara yansıtılmış gibi görünüyor. Cihazın pilinin nasıl göründüğünü merak edenler aşağıdaki fotoğrafa bakabilir.

iphone-7-plus-pili

Patlamayan Galaxy Note 7’i Ayırt Etme Yolları!