Ana sayfa Facebook Steve Wozniak: Facebook hesabınızı silin!

Steve Wozniak: Facebook hesabınızı silin!

Apple’ın kurucularından olan Steve Wozniak, herkesin Facebook hesabını silmesi konusunda uyardı. Peki, Wozniak neden böyle bir uyarıda bulundu?

Steve Jobs ile Apple’ın kurucularından olan Steve Wozniak, bugün ilginç bir açıklamada bulundu. Geçtiğimiz yıl yaşanan Facebook’un veri ihlalinden sonra kendi Facebook hesabını silen Wozniak, bugün herkesin Facebook hesabını silmesi gerektiğini açıkladı. Peki, eski Apple kurucusu neden böyle bir açıklamada bulunma gereği hissetti?

TMZ’ye verdiği röportajda bu konuya değinen Wozniak, Facebook’un mahremiyet yani güvenlik sorunlarına sahip olduğunu belirtiyor. Facebook her ne kadar verileri kimseyle paylaşmadığını söylese de, yine verileriniz anonim olarak toplanıyor ve bu veriler işleniyor.

Sürekli gizlilik sorunları ile gündeme gelen Facebook, ücretsiz olarak sunduğu bu hizmetten reklamlardan daha çok topladığı ham veriler ile para kazanıyor. Facebook’un yanında; Facebook’un bünyesinde yer alan Instagram ve WhatsApp’ta da bu tip güvenlik sorunları yer alıyor.

iOS 13 Public Beta 2 çıktı! İndir!

Eğer internette mahremiyetinize önem veriyorsanız, Facebook’un yer aldığı tüm uygulamalardan elinizi eteğinizi çekmenizi tavsiye ediyoruz.

Steve Wozniak

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler