Ana SayfaAppleiOS 15.3 sürümü yayınlandı: Yeni özellikler getiriyor

iOS 15.3 sürümü yayınlandı: Yeni özellikler getiriyor

iOS 15.3 sürümü sonunda yayınlandı. Birçok iPhone kullanıcısı yeni işletim sisteminin güncellemesi ile ilgili beklentiye girmişti. Hadi gelin hem bu yeni güncellemeye hem de konu ile ilgili merak edilen bütün ayrıntılara birlikte göz atalım.

Büyük bir beklenti oluşturan iOS 15.3 sürümü sonunda kullanıcılarla buluştu. Bu yeni güncelleme Apple tarafından uzun bir süredir tasarlanıyordu. Şirket sonunda açık bir beta programı yayınladı. Böylece geliştiriciler yeni işletim sistemini deneyip görüşlerini Apple şirketine bildirecek

Yeni güncellemeyi indirmek isterseniz Apple Developer Center kullanmanız gerekiyor. Burası üzerinden indirme işlemlerini tamamlamanız mümkün. Ayrıca sistem tercihleri bulunan yazılım güncelleme kısmından yine bu yükleme işlemlerini yapabilirsiniz. Bu yeni güncelleme ile birlikte bazı değişiklikler ön plana çıkacak.

iOS 15.3 sürümü daha kararlı olacak

Apple tarafından geliştirilen iPhone modellerinin işletim sistemi iOS sürekli olarak yeni güncellemeler alıyor. Böylece özelliklerini geliştiren işletim sistemi diğer büyük markalar ile rekabet edilmesini sağlıyor. Mesela Android kullanan akıllı telefon sayısı çok fazla. iOS güçlü bir rakip olarak sürekli güncelleme almaya çalışıyor.

iOS 15.3 sürümü

Elbette her güncellemede çok fazla değişiklik yapılacak diye bir kaide yok. Yeni güncelleme ile birlikte daha çok kararlı olma yönüne çalışıldığı görülüyor. iOS 15 işletim sistemi çok fazla kararlı olarak görülmüyor. Yeni güncelleme ile birlikte işletim sistemi ile Apple cihazları çok daha uyumlu hale getiriliyor.

İOS 15 Safari’ye arka plan nasıl eklenir

iOS 15.3 sürümü bazı güvenlik eklentilerini de kendi içerisinde barındırıyor. Özellikle son dönemlerde Apple güvenlik konusunda bazı tedirgin edici raporlar açıklamıştı. Şimdi ise bu açıkları yeni güncellemeler ile kapatmaya çalışıyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting