Ana SayfaGenelInstagram Reels'larda ortaya çıkan bir sorunu düzeltti

Instagram Reels’larda ortaya çıkan bir sorunu düzeltti

The Verge’in bildirdiğine göre Meta, kullanıcıların TikTok’a aktarmalarını önlemek için indirilen Reels videolarının sesini bilerek kapatıyor. Ancak şimdi Instagram konuyla ilgli bir açıklamada bulundu. İşte detaylar.

Instagram ve TikTok arasında ciddi bir rekabet söz konusu. Bu nedenle Reels’ların TikTok’a aktarılmasını istemeyen şirket bu konuyla ilgili bazı hamleler alıyordu. İndirilen Reels videolarında seslerin olmadığını bildiren kullanıcılar artınca şirket bir açıklama yaptı. Bir şirket sözcüsü, olay için bir “ses arızası” suçladı ve sorunun düzeltilme sürecinde olduğunu söyledi. Bu problemden önce, Instagram kullanıcıları Reels’in araçlarını kullanarak bir video çekebilir ve düzenleyebilir ve başka bir yerde indirip yayınlamayı tercih edebilirdi.

Instagram Reels'larda ortaya çıkan bir sorunu düzeltti

Meta, Reels’i Instagram ve Facebook’un geleceği olarak konumlandırmayı umuyor olsa da, şirket kısa biçimli video uygulaması TikTok ile ciddi rekabet içinde. İçerik oluşturucular ve markalar, Reels videoları genellikle TikTok hesaplarına çapraz olarak gönderiyor. Bu da  Instagram ve Facebook’un artık bu içerik için özel hedef uygulamalar olmadığı anlamına geliyor. TikTok, kullanıcılara platformda yapılan videoları Facebook ve Reels’e kolayca çapraz gönderme yeteneği veriyor, ancak Meta’ya ait platformlarda bunun tersini yapmak için önce videoyu manuel olarak indirmeniz gerekiyor. Reels ve TikTok’un farklı düzenleme araçları mevcut. Bir sözcü, Engadget’a bir e-postayla yaptığı açıklamada, Meta’nın Cuma öğleden sonra itibariyle Reels’deki ses sorununu düzeltmeye çalıştığını söyledi. Aksaklık yalnızca iPhone kullanıcılarını etkiliyor gibi görünüyor.

Adidas RPT-02 SOL kablosuz kulaklıkları 23 Ağustos’da piyasaya sürülecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting