Instagram yeni özellikler kazanıyor!

Instagram yeni özellikler

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram yeni özellikler sayesinde kullanıcıların ilgisini canlı tutmaya çalışıyor. Şimdi ise şirket bu özelliği geliştirmeye çalışıyor.

Kısa bir süre önce Twitter’ın da mesajlarda başlattığı bu uygulamaya Instagram da katılmaya hazırlanıyor. Bazı haberlere göre Instagram, direkt mesajlara ifade bırakma özelliğinde değişiklik yapacak. Instagram Direct’te mesajlara bırakılabilen ifade, sadece kalp simgesi. Geliştirilen özellik Jane Manchun Wong Twitter hesabından gösterildi. Henüz tamamlanmayan bu özellikle birlikte, mesajlara gülen, kızgın ve üzgün surat ifadeleri atılabilecek.

Instagram yeni özellikler içerisinde TikTok klonu da var

Şirket, ayrıca ‘Reels’ adı verilen yeni bir özellik için de kolları sıvadı. Bu özellik, Boomerang ile Super-Zoom kamera modu arasında bir yerde bulunuyor. Bu yeni özellik sayesinde, temelde bir TikTok klonu kullanıma açılmış olacak.

Instagram yeni özellikler kazaniyor

Instagram bir başka özellik üzerinde daha çalıştığını itiraf etti. Platformun mobil sürümünde yer alan mesajlaşma özelliği Direct, artık web sürümünde de kullanıma açık hale gelebilecek. Henüz test aşaması bitmeyen mesaj özelliği Instagram’ı web üzerinden de kullananların en çok istediği özelliklerden birisi olarak biliniyor.

Bu özellik, Microsoft Store’dan indirilen Instagram uygulaması için kullanılabilecek. Bu nedenle yeni özellikten şimdilik sadece Windows 10 kullanıcıları yarar sağlayabilecek. Sizce Instagram tarafından geliştirilen bu özellikler, ne tür katkılarda bulunabilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

En çok beğenilen Instagram paylaşımları 2020