Ana SayfaGenelInstagram reels ve gönderi sabitleme özelliğini devreye soktu

Instagram reels ve gönderi sabitleme özelliğini devreye soktu

Instagram’da bundan sonra kullanıcılar istedikleri üç gönderi ya da reels’ı hesaplarında hep üstte kalacak şekilde sabitleyebilecek.

Kullanıcılarına sunduğu sosyal medya deneyimini geliştirmek için sürekli yeni özellikler üzerinde çalışan ve testlerde olumlu sonuç alan özellikleri kullanıcılarına sunan Instagram, bugün yeni bir özelliği daha kullanıcılarına sundu. Bu yeni özellik Instagram kullanıcılarının istedikleri üç gönderiyi ya da reels’ı hesaplarına sabitlemelerine olanak tanıyor. Aynı Twitter ve TikTok’taki sabitlenmiş gönderilerde olduğu gibi burada da sabitlenen gönderiler sanki yeni paylaşılmış gibi hesabın en üstünde kalmaya devam ediyor.

İstediğiniz bir gönderi ya da reels’ı hesabınızda sabitlemek oldukça basit. Hesabınıza sabitlemek istediğiniz gönderi ya da reels’a gelip, sağ üst köşedeki üç noktaya tıkladığınızda çıkan menüden “profiline tuttur” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Böylece seçtiğiniz gönderi ya da reels profilinizin en üstüne sabitleniyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi en fazla üç gönderi sabitlenebiliyor.

Instagram

Sosyal medya devinin gönderi sabitleme özelliği üzerinde çalıştığı bu yılın başından beri konuşuluyordu. Uygulamanın kodlarını inceleyen Alessandro Paluzzi, bu özelliği ocak ayında uygulamanın kodları arasında fark etmişti. Şirket de nisan ayında bu özelliği test etmeye başladığını resmi olarak açıklamıştı. Ancak görünen o ki sosyal medya devi bu özelliği kullanıcılara sunmadan önce doğru çalıştığından yüzde 100 emin olmak istemiş. Çünkü ocak ayında ortaya çıkan özelliğin kullanıcılara sunulması için neredeyse altı ay geçmesi gerekti.

Bildiğiniz Instagram halihazırda storylerin profile sabitlenmesine izin veriyor. Kullanıcıların öne çıkardığı storyler, hesabın üst kısmında, baloncuklar halinde, hesaplarında kalıyor. Bu yüzden uygulamayı kullananların kısa süre içinde gönderi ve reels sabitleme özelliğine de alışacağı tahmin ediliyor.

Asus ROG Phone 6 Pro geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting