YouTube kullanıcılarına kıyak geçiyor!

YouTube abone basma

YouTube ilk kez ABD’deki kullanıcıların Hell’s Kitchen, Heartland ve Unsolved Mysteries gibi binlerce ücretsiz, reklam destekli TV şovunu yayınlamasına izin verdiğini duyurdu. İşte detaylar.

Bu da platformu kablosuz TV, Peacock, Roku Channel, Tubi ve diğerleri dahil olmak üzere reklam katmanlarıyla akış hizmetleriyle rekabete sokacak. YouTube, halihazırda mevcut olan 1.500 filme ek olarak yaklaşık 4.000 ücretsiz TV bölümü sunacak. Bu ay, Gone in Sixty Seconds, Runaway Bride ve Legally Blonde gibi bir dizi yeni film ekledi. Bu yapımlar artık reklamlarla ücretsiz olarak (yalnızca ABD’de) yayınlanabiliyor. Yeni TV teklifleriyle YouTube, Amerikalı kullanıcıları platformuna bağlı tutmayı umuyor. Zira yayın akışı devleri arasında da bir rekabet söz konusu. Hal böyle olunca da YouTube da elinden geleni yapıp mevcut kitlesini korumaya çalışıyor.

YouTube kullanıcılarına kıyak geçiyor!

Birden fazla diziden düzinelerce bölüme sahip olmak, kullanıcıları Netflix gibi platformlardan YouTube’a doğru yöneltebilir. Ancak sunulan içeriğin çoğu prestijli TV olarak adlandırdığınız yapımlar değil. Bu konudaki en büyük rakiplerinden biri, YouTube ile kamuoyuna açık bir anlaşmazlığı olan ve ancak yakın zamanda çözülen Roku TV.

Geçen yıla kadar YouTube, YouTubeOriginals aracılığıyla kendi programlarıyla içerik boşluklarını doldurmaya çalışıyordu. Ancak 2022’nin başlarında, bu tutkularından büyük ölçüde vazgeçtiler. Şirket ardından Black Voices ve YouTubeKids Fonlarına odaklanacaklarını duyurdu. Program, Cobra Kai gibi şovlarla bir miktar başarı elde etti, ancak Amazon Prime Video ve Netflix gibi hizmetler için fazla bir tehdit oluşturmadı.

Dünyanın ilk ışın izleme teknolojisine sahip 3D Duvar kağıdını tanıttı