Instagram kronolojik akışa dönüşünü açıkladı!

Instagram kronolojik akışa dönüşünü açıkladı!

Instagram başkanı Adam Mosseri, Çarşamba günkü Senato duruşmasında şirketin akışında eskisi gibi kronolojik sisteme dönüleceği yönünde söz vermişti. Şimdi Mosseri hikayesinde bu durumu resmi olarak duyurdu. İşte detaylar.

Instagram geçtiğimiz dönemde algoritmasıyla ilgili bir sürü şikayete maruz kaldı. Gençleri olumsuz yönde etkilediği düşünülen algoritmayı değiştirmeye söz veren şirket şimdi sözünü tutmuşa benziyor. Adam Mosseri senatoda ifadeye alınmıştı. Senatonun sorduğu bir çok soruya cevap veren Mosseri şirketin akışında değişikliğe gidileceğini duyurdu. Cuma günü bir soru-cevap bölümünde, şirketin özelliğin iki sürümünü test ettiğini global anlamda sürümün çıkışını “önümüzdeki yılın başlarında hedeflediğini” söyledi.

Instagram kronolojik akışa dönüşünü açıkladı!

Kronolojik akışın bir versiyonunda, “favorilerinizi seçmeniz ve kronolojik sırayla en üstte görmenize” olanak sağlayan bir sistem olacak. Kronolojik akışta takip ettiğiniz herkesin gönderilerini kronolojik sırayla göreceksiniz, ancak önerilen gönderiler nasıl karşımıza çıkacak henüz belli değil. Mosseri’ye özelliğin ne zaman ortaya çıkacağı sorulduğunda, çok uzun sürmeyeceğini ve Instagram’ın “favori fikrini zaten test ettiğini” söyledi. Kısa bir süre sonra “tam kronolojik” modun geleceğini söyledi. Çarşamba günü Instagram’dan bir tweet’i paylaşan Mosseri hangi sürümü istediğinizi seçebileceğiniz bir sistemden söz etti. Sistem Twitter gibi olacak. Platformun yeni akış sistemi nasıl olacak hep beraber göreceğiz. Ancak şirket 2022 yılında da yenilikler yapma konusunda iddiali görünüyor diyebiliriz.

Facebook profesyonel mod özelliği kazanıyor: İyice Instagram’a benzediGoogle Çeviri’de aç


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir